BODRUM SU ARITMA CİHAZLARI İLE YUMUŞAK SUYUN TADINI ÇIKARIN 

İçinde çeşitli minerallerin (Kalsiyum, Magnezyum, Mangan, Demir, Kükürt, Arsenik vb...) belli bir oranın üzerinde olduğu sular SERT su olarak adlandırılır. 
Türkiye de ve özellikle de Bodrum ve çevresinde, sularımızın çok büyük bir kısmı Sert Su dur. 
Sertliği gidermek ve Sağlıklı yaşamak  doğru su yumuşatma sistemleri ile basit ve mümkündür.

Aqua Su Yumuşatma Sistemi Elit Big Seri.
ters_osmoz arıtma.jpg

Pekiyi neden Yumuşak ve Arıtılmış suya ihtiyaç duyalım? 


* GÜZELLEŞTİRİR *

Sert su yüzünden sabun ve şampuan kalıntıları insan derisine yapışır.

Cilt gözeneklerini tıkayarak, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olur.

Malesef Saçları sertleştirerek, dökülmesine neden olur.

Oysa yumuşatılmış su ile yıkanan cilt berrak ve sağlıklıdır.

Saç dökülmeleri azalır, daha sağlıklı parlar ve kolay taranır.

Traş yanmaları ve cilt tahrişleri ortadan kalkar.

* LEZZETLENDİRİR *

Sudaki sertlik mineralleri, hazırladığımız yemeklerde ve içeceklerde istenmeyen kötü bir tat verir.

Hazırladığımız yemeğin tadını bozar.

Hazırlamış olduğumuz, çay, kahve gibi içeceklerin tadını bozar.

Arıltılmış bir su yemeğimize ve içeceklerimize ayrı bir lezzet katar.

su arıtma sistemleri.jpg
su arıtma guzellestirir.jpg

* TESİSATINIZIN VE SUYLA ÇALIŞAN CİHAZLARINIZIN ÖMRÜNÜ UZATIR *

Sert suda bulunan mineraller kireç ve pasa neden olur.

Bu yüzden suyla çalışan Termosifon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kettle gibi cihazların ömrü azalır. Sık sık arıza çıkarır ve bakıma girmasi gerekir.

Yumuşatılmış ve arıtılmış bir su ile, hem tesisatınızın, hem cihazınızın ömrü uzar. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlanır.

Tesisat borularındaki tıkanmalar ve bakteri oluşumu engellenir.

* PARLATIR *

Yumuşatılmış ve zararlı minerallerden arındırılmış bir su ile, elbiseler daha uzun ömürlü ve renkleri parlak olur.
Banyodaki yüzeylerde leke ve halkalar, bardak ve tabaklarda çizikler oluşmaz.

Yüzeyler daha kolay ve sağlıklı temizlenir.

* TASARRUF SAĞLAR *

Yumuşatılmış ve arıtılmış bir su ile daha az sabun, daha az bulaşık ve çamaşır deterjanı, daha az şampuan ve temizlik maddesi kullanılır.

Böylece tüketim çok azalır.

Ayrıca kireç önleyici tozlara gerek kalmamaktadır.

kirec önleyici izmir.jpg

AYRICA MİNERAL KARTUŞLARI İLE VÜCUDUMUZUN İHTİYACI OLAN YARARLI MİNERALLERİN KAZANIMI SAĞLANIR.

ŞİŞE YA DA DAMACANA SU MU KULLANIYORSUNUZ?

Oysa sağlık, yaşam kalitesi ve para tasarrufuna önem veren milyonlarca aile, musluk, kuyu, hatta deniz sularından içme suyu üreten yüksek teknoloji ürünü su arıtma cihazlarını kullanmaya çoktan başladı.


Bu cihazlar ile elde edilen sular, daha GÜVENLİ, daha EKONOMİK, daha TEMİZ, DAHA LEZZETLİ ve daha SAĞLIKLIDIR.

 BODRUM SU ARITMA ve BODRUM SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Arıtılmış musluk sularının satın aldığınız şişe ve damacana suları kadar iyi olamayacağını, ya da bu cihazları alıp kullanacak maddi gücünüz olmadığınızı düşünüyorsanız, bir kaç dakikanızı sitemizi incelemeye ayırmanız pek çok yönden menfaatinize olacaktır

saglikli su arıtma.jpg

ARITILMIŞ SUYUN KALİTESİNE VE TEMİZLİĞİNE GÜVENEBİLİRMİYİZ?
 

Reverse osmosis teknolojisini kullanan içme suyu arıtma cihazlarımız, musluk, kuyu ve benzeri sulardaki tüm zararlı maddeleri herhangi bir kimyasal madde kullanmadan 'moleküler düzeyde' temizler.

Doğada bulunamayacak kadar saf ve sağlıklı hale gelen su, kendi mutfağınızın sıhhi ortamında 'el değmeden' kullanımınıza sunulur. 

Kaliteli bir reverse osmosis sistemi ile temizlenmiş bir sudan daha temiz ve daha hesaplı bir suyu, artık ne doğal kaynaklarda, ne de damacanalarda bulmak mümkün değildir.

Yapılan araştırmalar sadece musluk sularının değil, iyi olduğu sanılan pek çok kaynak suyunun da çevre kirlliliğinden dolayı içilemez hale geldiğini göstermiştir.

Şişe sularına karşı her yönden daha iyi olduğunu fark edip, reverse osmosis arıtıcıları kullanmayı seçen ve sayıları her gün çığ gibi artan milyonlarca memnun kullanıcının olması, Amerika'nın bazı eyaletlerinde bu cihazların kullanımının yasalarla zorunlu tutulması gibi örnekler, bu teknolojinin ne kadar avantajlı ve güvenilir olduğunun en sağlam kanıtıdır.

jnod-ısıtıcı-su.jpg
jnod-su-ısıtıcı.jpg
jnod-ısıtıcı.jpg

BODRUM SU ARITMA ve BODRUM SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Aşağıdaki analiz tablosu ve binlerce benzerinde de görebileceğiniz gibi, reverse osmosis ile arıtmanın kalitesi bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu suları içerken ve kullanırken farkı hissedeceğiniz gibi, isteyen herkes güvendiği bir yerde test yaptırarak sonucu gözleriyle de görebilir. RO sistemler evlerde, hastanelerde, laboratuarlarda, çocuk yuvalarında, lokantalarda, fırınlarda, şişe suyu, meşrubat, gıda üretim endüstrilerinde, deniz suyundan içme suyu elde etmede, hatta uzay araçlarında atık sulardan içme suyu elde etmede yıllardır güvenle kullanıyor.

"Ben arıtılmış suya güvenmiyorum, kesinlikle içmem, parasını verip en iyi, en pahalı suları alıyorum" diyenler bile aslında kendilerini kandırıyorlar. Çünkü maalesef, ne fiyat, ne de marka, temiz ve sağlıklı şişe ya da damacana suyu garantilemiyor. Ayrıca parayla aldığınız suların çoğu da zaten arıtılmış su. Meşrubat, gıda, şişe ve damacana sularının çoğu, arıtma sistemleri ile ham su tabir edilen kaynak, şehir şebekesi ya da kuyu sularından üretiliyor. Ciddi firmaların ürettiği bu sular da sağlıklı, fakat size ulaşana kadar pek çok aşamadan geçtikleri için, evinizde, size ait ve de kontrolü sizde olan bir cihazla üretilen sular kadar sağlıklı ve temiz olmaları mümkün değildir.

su yumuşatma.jpg

AKTİF OKSİJEN VE HASTALIKLAR 

Aktif oksijen oldukça instabildir çünkü bir elektron eksiktir. Bu yüzden elektron alma hedefi vücuttaki normal hücrelerdir. Özellikle hücre zarı kolay bir hedeftir. Hücre zarı instabil durumda doymamış yağ asidinden oluşur böylece oksitlendiğinde lipit peroksitlere dönüşür ve zayıflamış metabolizmadan kaynaklanan ardışık oksidizasyondan dolayı zarar görür ve daralır (büzülür).Bu esnada DNA ya zarar veren aktif oksijen hücrelere girer. Bu kansere sebeb olabilir ve damar sertliğine sebep olan kolesterol okside olur. Araştırmalara Göre modern hastalıkların yaklaşık %90´ı aktif oksijenden kaynaklanır. Böylesi bir hasarın hayat kalitemize etkileri aşağıdaki gibidir.

Yaşlanma/kanser/Diyabet/damar sertliği/hipertansiyon/miyokardiyal damar tıkanıklığı/İnme/katarakt/Kronik eklem romatizması/kollajen hastalığı/atrofik dermatit / mide on iki parmak bağırsağı ülseri/ülseratif kolit/astım/bunama

Tam Kan analizi /LSA (kan hücre analizi) Vücüttaki aktif oksijenin çoğu kandaki eritrosit ve lökosit hücre zarına zarar verebilir sonrasında orjinal şekli bozulacaktır ve kan oksidize ve yapışkan olacaktır. YİP (Yükseltgeme İndirgeme Potansiyeli) -Bu,deoksidasyon seviyesini ölçmek için bir değerdir. -Birimi mv´dir. -Daha yüksek değer daha fazla oksitlenme anlamına gelir -Oksitleme derecesi pozitif (+) sayı ile gösterilir -Daha düşük değer fazla oksijen giderme anlamına gelir. Deoksidasyon seviyesi negatif (-) sayı ile gösterilir Örneğin, Oksijen(+820mv)-Güçlü oksitleyici Hidrojen (-420mv)-Güçlü Deoksidasyon

 

Sağlıklı içme suyunda Aşağıdaki minareller bol miktarda bulunmalıdır.

a)Kalsiyum b)Sodyum c)Potasyum d)Demir e)Magnezyum

Aşağıdaki çizelgede dünyanın en pahalı sularının tahlil sonuçları görülmektedir. Bu sular bu mineralleri içerdiği için pahalıdır

 

NEDEN ALKALİ  SU İÇMELİYİZ ? 

1-)Negatif ORP değeri ile güçlü antioksidan etkiye sahiptir.

2-)Vücüdün ph dengesi korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller.

3-)Olağanüstü hücresel nemlendirme ve dekost sağlar 

4-)vücüdün enerjisini ve zindeliğini arttırır.

5-)Serbest radikalleri nötralize eder.

6-)Vücuttaki asidik atıkları temizler ve zayıflamaya yardımcı olur. Oksidosyonun Yaşamsal Organlar Üzerindeki Etkileri Oksidayona Uğrayan Doku Sonuçta Ortaya Çıkan Rahatsızlığı Karaciğer Hepatit,Siroz,Kanser Pankreas Pankreatit,diyabet,kanser Böbrek Nefrit,nefroz,kanser

ANTIOKSIDAN SU VE SAĞLIK 

İçme suyu şebekesine bağlanarak kullanılan EcoSoft Alkali Su İyileştirme Makinesi özellikle; obezite, kalp ve damar rahatsızlıkları, diyabet, kemik erimesi, böbrek rahatsızlıkları ve kabızlık gibi kronik pek çok rahatsızlığın önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Günümüzde, hızlı ve sağlıksız beslenme kültürünün yanında yoğun iş stresi ve çevre kirliliği gibi etkenler, erken yaşlardan itibaren pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. Bu durumun önüne geçmek için başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere özellikle gelişmiş ülkelerde, alkali mineraller açısından zengin, doğal gıdalarla beslenmeyi temel alan “Alkali Yaşam” modeli uygulanmaya çalışılıyor. Ancak bir yandan kent yaşamının getirdiği olumsuz etkiler,EcoSoft Alkali gibi vücudun alkali özelliğini korumaya katkı sağlayan bazı destek ürünlerden yardım alınıyor. EcoSoft sudaki pH değerini yükselterek , vücudun asiditeye karşı korumasına destek oluyor.

Uzmanlar, birçok hastalığın başlangıç nedenini; vücuttan atılamayıp ana organlar etrafında biriken asidik atıkların, bu organlar çevresinde başlattığı hücre dejenarasyonu olarak gösteriyor. Dolayısıyla, hastalıkların önüne geçebilmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için vücutta biriken asidik atıkların vücuttan atılması veya nötralize edilmesi gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre alkali mineraller ve suya kazandırılan negatif ORP değeri vücudun ideal pH dengesini koruyarak asidik atıkların birikmesine engel oluyor ve bu atıkların çözülerek vücuttan atılmasını sağlıyor. İnsan vücudu, sahip olması gereken alkali özelliği, başta sebze ve meyveler olmak üzere alkali mineraller bakımından zengin gıdalarla beslenilerek sağlıyor. Ancak, günümüzün yaşam koşulları içinde sebze ağırlıklı beslenmenin zorluğu, maruz kalınan aşırı stres ve çevre kirliliği gibi nedenlerden ötürü insan vücudu ihtiyacı olan alkali mineralleri doğal yoldan yeteri kadar karşılayamıyor.

Bu yüzden uzmanlar, asidik & alkali dengesini kurmaya ve alkali miktarını artırmaya yönelik bir takım destek ürünleri öneriyor. EcoSoft Su İyileştirme makinesinin sağladığı yüksek alkali özellikteki bu su da her gün düzenli olarak kullanıldığında, vücudun dengesini sabit tutmaya ve asidik atıkların zararlı etkilerinden korunmaya yardımcı oluyor.. Günde 4-5 bardak Alkali ve negatif ORP değerli antioksidan su içildiğinde vücudun ihtiyacı olan miktar karşılanmış oluyor. Bu sayede bağışıklık sistemi güçleniyor ve hastalıklarla mücadele de vücudun direnci maksimum seviyeye çıkıyor. Bu sayede hücresel yaşlanmanın da yavaşlatılması sağlanıyor. Günümüzdeki en etkili anti-aging uygulaması bu özelliklerdeki su sayesinde kolaylıkla yapılabiliyor.

BODRUM SU ARITMA ve BODRUM SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ 

NEDEN "ALKALİ İYONİZE SU" ? 

1.Güçlü antioksidan özelliğe sahiptir.

2.Kalsiyum,magnezyum gibi vücut sağlığı için hayati öneme sahip sudaki minareller açısından zengindir. 3.İndirgenmiş,küçük moleküler küme yapısı olağan üstü hücresel nemlendirme (hidrasyon) sağlar.

4.Vücüdun pH dengesi korunmasına yardım eder ve bağışıklık (immün) sistemini destekler.

5.Kanser dahil 50 den fazla dejeneratif hastalığın nedeni olduğu kabul edilen "serbest radikalleri" nötralize eder. 6.Güçlü dekost özelliğiyle vücudu "zararlı toksit atıklar"dan temizler.

 7.Yemek pişirirken sebzelerdeki vitamin ve mineralleri korur.

 

Ph değeri ve kilo kontrolü 

Günümüzde Bilim adamları yediğimiz ve içtiğimiz gıdaların pH değerlerinin kilo ile birebir ilişkisini çarpıcı analizlerle göz önüne koyuyor. Aslında her gün tükettiğimiz suyun bile alkalik olması yılda 2.5 kilo kaybetmemize sebep olmakta. Özellikle asitli gıdaların mide asidini olumsuz yönde etkilemesi ve vücudu yorması dışında bu asitli gıdaların daha fazla yağ tutulmasına sebep olması söz konusu. Kanımızın asit-baz dengesinde bazik tarafta olması yenilen gıdaların kana karışmadan önce bazik hale (alkali) getirilmesini gerekli kılmaktadır.

Alkalizasyon adı verilen bu işlemin de karaciğerde yapılması bu asidik gıdaların fazla tüketilmesi yağlanmaya neden olması aslında bir koruma mekanizması. Alkali besinlerle beslenmenin ve alkali su tüketmenin metabolizmayı hızlandırarak kilo verme üzerine etkilerini inceleyen bilim adamlarının mikroskobik düzeyde çarpıcı kan analizleri var. Bu durumda içtiğimiz suyun pH düzeyinin 7 ve üstünde olmasına özen göstermeli. Asitli içecekleri  (kahve, çay, alkol, her tür gazlı içecek ve meyve sularını) asgari ölçüde tüketmek ve bunları tükettiğimiz zaman daha fazla alkali su tüketerek önlem almalıyız.

Detoks içeceklerinin özellikle alkali olmasına özen göstermek, faydadan çok zarar olmaması için dikkat etmek. Metabolizmayı canlandırmak için gıdalardan gereken oranlarda faydalanmak, yani az yağlı yiyerek hayvani yağlardan uzak durup ölçülü oranda bitkisel yağlardan ve balıktaki gibi omega 3-6 içerikli doymamış yağlardan faydalanmak. Hızlanmaya başlayan ve canlanan metabolizmaya egzersiz yaparak ve belli kas gruplarını düzenli olarak çalıştırarak katkıda bulunmak ve bu hızı idame edebilmek. Hem cilde hem de sağlıklı bedene kavuşmada faydalı olan bazı anti-oksidanları ve gıda takviyelerini doktorunuza danışarak periyodik olarak tüketmek.

  

PEKI KANIMIZI ASIDIK YA DA ALKALiK YAPAN BESINLER NELERDIR?

Asidik yapan besinler; özet olarak tüm şeker içeren içecek ve yiyecekler, kuru yemişler, köy peyniri, patates, sakatatlar, çoğu etler, kümes hayvanları, kabuklu deniz mahsülleri,

Alkalik yapan besinler; en çok ağırlık vermemiz gereken besin grubudur . Kanımızın da alkalik bir yapıya sahip olduğunu düşünürsek , vücudumuzun sindiriminde de zorlanmadığı en iyi besinler olarak düşünebiliriz. En alkalik besin olan anne sütünden sonra, yeşil sebzeler, soya filizi, salatalık, domates, dolmalık biber, deniz sebzeleri, brokoli, lahana, maydanoz, yeşil fasulye, ıspanak, sarımsak, karalahana, hindiba, brüksel lahanası, bamya, pırasa, roka, hardal, kabak, su teresi, frenk soğanı, avokado sayılabilir.

Burada önemli olan, sindiriminde asidik bir ortam sağlayan proteinlerin genel beslenmemizde % 20 - 25 civarında yer  almasıdır.

Mümkün olduğunca, protein tüketimi gerçekleştirildiğinde yeşil sebze ve salata türlerinin de birlikte tüketilmesine özen gösterilmelidir .

Yağ alımını sıfırlamayınız. Kaliteli yağ tüketiniz. Oksijen ve sudan sonra, sağlıklı ve formda bir vücut için en önemli unsur yağdır.

Hücre zarlarının ve hücrelerin enerji üretebilmesi ve işlevi için yağlar çok önemlidir.

Özellikle sinir hücrelerinin işlevinde, dolayısıyla beyin işlevlerinde de yağların çok önemli bir rolü vardır.

Tüketilmesi gereken yağların başında, tekli doymamış yağlar, çoklu doymamış yağlar ve temel yağ asitleri olarak bilinen omega - 3 ve omega - 6 yağları olmalıdır. .

 FETHİYE SU ARITMA ve BODRUM SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

İDEAL SAĞLIK VE İDEAL KİLO İÇİN SUYA İHTİYACINIZ VAR!

Eğer yeterince su içmezseniz şişmanlarsınız.
Yediğimiz bazı besinlerin vücutta asidik bir ortam oluşturduğunu artık biliyoruz. Kanınız asidik bir dolaşım sağladığında tüm vücudunuz ve organlarınız  bundan olumsuz etkilenir. Vücut bu asidik ortamdan kendini korumak için yağ hücrelerinden destek almaya başlar ve dolayısıyla yağlanmaya eğiliminiz artar. En önemlisi vücudunuz suyu, asitleri ve atık maddeleri idrar, ter ve bağırsak yoluyla atabilmek için kullanır. Vücut asitli ortamı temizleyemezse yağ depolama durumuna geçiş yapar .
Her şeyden öte hafif bir susuzluk bile metabolizmayı % 3 oranında yavaşlatmaktadır.

Alkalik suyun önemi
Saf, damıtılmış suyun pH değeri ortalama 7 olarak bilinmektedir. Yedinin üzerindekiler alkaliktir ve asidik suya oranla daha verimlidir. Fakat alkalik sudan tam olarak faydalanmak için, sizi şişmanlatan asitleri nötrlemesi adına, suyunuzun pH değeri en az 9,5 seviyelerinde tutulmalıdır . 
Ciddi obezite ve sağlık durumları karşısında pH değeri 11,5 -12 lere kadar olan suyun içilmesi tavsiye edilmektedir .

 MARMARİS SU ARITMA ve BODRUM SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

BOL SU IÇEN ÇOCUKLARIN BOYLARI DAHA FAZLA UZUYOR!

Çocuk gelişimi uzmanları, kalsiyum ihtiyacının en iyi su ile karşılandığına dikkat çekerek, boy gelişimi için çocukların bol su içmesini tavsiye ediyor. Beslenme ve diyet uzmanı Dr. Yasemin Bradley, kalsiyumun insan vücudu için en önemli elementlerin başında geldiğine değinerek, çocukların PH değeri yüksek doğal mineralli su içmelerinin kemik yoğunluklarının artmasına ve boylarının uzamasına yardımcı olduğunu ifade ediyor. Günümüz çocuklarının 40 yıl öncesine göre çok daha fazla yağ, şeker ve tuz içeren yiyeceklerle beslendiğini söyleyen Bradley, "Çocuklarınızın uzun boylu olmasını istiyorsanız, özellikle gelişme çağında onlara bol bol su içirin." diyor. Beslenme uzmanı Bradley, süt ve süt ürünleri ile balık ve kuru baklagillerin de kalsiyum bakımından zengin besinler olduğunu belirtiyor.

 

 

Bodrum Su Arıtma Yumuşatma Sistemleri

 

Suda çözünmüs olarak bulunan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg)iyonlari suyun sertleşmesine sebep olmaktadir. Iyon degisim yöntemi ile sudaki kalsiyum ve sudaki magnezyum iyonlarinin alinmasi işlemi sonucu suyun sertliginin düsürülmesi işlemine yumusatma denir.

 

Katyonik Reçine vasitasi ile sertlige neden olan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg) iyonlarinin reçine üzerinde bulunan Sodyum (Na) iyonlari ile yer degistirmesi prensibine dayanir. Böylece iyon degistirme yöntemi ile sistemden çikan suyun sertligi alinmis olur.

 

Bodrum Su Arıtma ve Ters Ozmoz Sistemleri

 

Ozmoz prensibi, en basit sekliyle suyun az yogun ortamdan çok yogun ortama yari geçirgen zar vasitasiyla geçisi olarak tanimlanabilir.

 

Ters ozmoz prensibi ise bir yüksek basinç pompasi kullanilarak suyun çok yogun ortamdan az yogun ortama geçmesi olarak açiklanabilir. Yüksek iletkenlik degerine sahip kuyu sulari, nehir sulari, göl sulari, dogal kaynak sulari aritiminda ters ozmoz membran teknolojisi kullanilarak üstün nitelikte aritma yapilir. Ters ozmoz cihazlarinin tasarlanabilmesi için su analizinin ayrintili olarak görülmesi gerekir. Farkli su kalitelerine göre ters ozmoz cihazinin dizayni ve verimi degiskenlik gösterebilir.

 

Eurotech ters ozmoz ünitelerinin tasarimi bastan sona müsterinin ihtiyacina göre özel olarak projelendirip üretilmektedir. Yapimda kullanilan tüm ekipmanlar en kaliteli malzemelerden seçilmektedir. Ekipmanlarin kaliteli olmasi, sistemlerin uzun süre en yüksek verimde çalismasini saglamaktadir. Eurotech Ters Ozmoz sistemleri üretim kalitenizi artirirken isletme maliyetinizi düsürür.

 

Bodrum Su Arıtma Deniz Suyu Ters Ozmoz

 

Deniz Suyu Ters Osmoz Sistemleri (Desalinizasyon) mevcut tatli su kaynaklarinin yetersiz kaldigi ve deniz suyu kullaniminin gerekli oldugu durumlarda (gemiler, siteler, oteller, hastaneler, tatil köyleri, belediyeler, endüstriyel tesisler vb.) tatli su temininde vazgeçilmez olan sistemlerdir.

 

Bodrum Su Arıtma Ultrafiltrasyon Sistemleri

 

Ultrafiltrasyon Sistemleri suyun kimyasal yapısında herhangi bir degisiklik yapmadan suyun tüm fiziksel özelliklerinde maksimum düzeyde iyilestirme yapar.

 

Ultrafiltrasyon teknolojisi sayesinde suda bulunan askida kati madde (AKM), suda bulunan bulaniklik %99 oraninda renk pigmentleri ve en önemlisi sularda bulunmasi muhtemel bakteri ve virüslerin tamami giderilmektedir. Bu nedenle ultrafiltrasyon yöntemi özellikle kaynak sulari veya içme sulari aritiminda çok önemli bir avantaj saglamaktadir.

 

Bodrum Su Arıtma Ultraviyole Sistemleri

 

Ultraviyole ile dezenfeksiyon işlemi, suya herhangi bir kimyasal madde veya oksidant ileve etmeksizin 254 nm dalga boyunda UV ışını vererek virüs, bakteri ve mikroorganizmaların DNA larını parçalama sonucu gerçekleşir. Düşük Basınçlı lamba yardımı ile UV dalgaları üreten dezenfeksiyon sistemi; bakteri, virüs, küf, mantar, alg ve bunların yumurtalarını etkisiz hale getirir.

 

Sonuç olarak suyun, kimyasal ve fiziksel yapısı bozulmadan, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı şekilde arıtılmış su elde edilmiş olur. Çevre ve insan sağlığına zararlı THM gibi yan ürünler oluşmaz.

 

BODRUM SU ARITMA KARTUŞ KAPLARI

 

Ham su içerisinde bulunan tortu, bulaniklik, partikül gibi askida kati maddelerin (AKM) tutulmasini saglayan manuel filtre sistemlerdir. Düşük debilerde kullanilan bu sistemler polietilen seffaf housing ve içerisine yerlestirilen putrex, paslanmaz çelik veya naylon yikanabilir kartustan olusur. 1 - 5 - 10 - 20 ve 50 µ hassasiyette filtreleme saglar. Housing uzunluklari 10" ve 20" tir.

 

BODRUM SU ARITMA KARTUŞLAR

 

Putrex kartuslar 1 - 5 - 10 ve 20 mikron hassasiyetinde olan kartuslardir. Suyun kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kirlenen kartuslar yenileri ile degistirilir.

 

Naylon yikanabilir ve paslanmaz çelik yikanabilir kartuslar ise 50 mikron hassasiyetinde aritim yapar. Suyun kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kartuslar manuel temiz suyla yikanarak temizlenir ve tekrar kullanilir.

 

Bodrum Su Arıtma FC Serisi Aktif Karbon Sistemleri

 

FC serisi aktif karbon filtreler 0,6 m3/h ile 26 m3/h debi aralığında suda tat, koku, bakiye klor ve organik madde gidermek için kullanılmaktadır. Sistem insan müdahalesine gerek kalmadan valf üzerinde set edilen zamana göre otomatik olarak ters yikamasini yapar ve medya yataginda biriken tortulari drenaj hattindan atarak temizledikten sonra tekrar servis konumuna döner.

 

Bodrum Su Arıtma DE Serisi Deiyonize Sistemler

 

Su içinde çözünmüs olarak bulunan iyonlar, katyonik (pozitif) ve anyonik (negatif) yüklü iyonlardir. Suda bulunan katyonik ve anyonik iyonlarin reçine kullanilarak, iyon degistirme yöntemi ile sudan uzaklastirilmasi işlemine deiyonisazyon, kullanilan sistemlere de deiyonize sistem denir .

 

Bodrum Su Arıtma DE serisi Deiyonize Sistemlerde, tanklarin içindeki reçine miktari, ham su iletkenligine, geçen suyun debisine ve kullanilan reçinenin iyon tutma kapasitesine göre yapilan hesaplarla belirlenir. Sistem tamamen otomatik olup mikroprosesörlü valfler tarafindan yönetilir. Çikisa konulan iletkenlik ölçer vasitasiyla suyun iletkenligi kontrol edilebilir ve çikis suyu iletkenligi istenilen degerin üstüne çiktiginda sistem kendini otomatik olarak yikama işlemine (rejenerasyon) alir.

 

Bodrum Su Arıtma Modüler Tip Konteyner Sistemler

 

Konteyner İçi Sistemler (modüler sistemler) yer sıkıntısı olan işletmelerde, nakliye kolaylığı ve ekstra bina gereksinimi duyulmadığı için çoğunlukla tercih edilmektedir. Cihazlarin sağlıklı çalışabilmesi için uygun ortam koşulları konteyner iç izalasyonu yapılarak sağlanmaktadır.

 

*Tercihe bağlı olarak her türlü alanda kullanilabilmektedir.

 

Bodrum Su Arıtma Dolomit Filtre Sistemleri

 

Dolomit, kireçtasinda kalsiyum ve magnezyumun birlikte yer almasindan olusan dogal bir mineraldir. Kimyasal formülü CaMg (CO3)2dir. Fiziksel ve kimyasal yapısına bagli olarak yol insaatlarinda, beton yapiminda, ziraatte, cam ,soda, boya sanayisinde kullanilan önemli bir hammadde olup ayni zamanda Su Arıtma sektöründe post filtrasyon (re mineralizasyon) işlemi için kullanilmaktadir.

 

Ters ozmoz sistemi sonrasinda saflastirilmis olan ürün suyunun pH degerini yükseltmek ve insan sağlığına faydali olan mineralleri kazandirmak için kullanilmaktadir. Dolomit filtreler manuel kontrollüdür. Su, filtre içerisinde yukaridan asagiya dogru süzülürken dolomit minerali eriyerek suya kalsiyum, magnezyum ve karbonat gibi dogal mineraller kazandirilmis olur. Zaman içerisinde eridikçe eksilen mineralin üzerine yenisi ilave edilerek minerallendirme işlemine devam edilir.

 

BODRUM SU ARITMA YÜZEY SUYU SİSTEMLERİ

 

Nehir ve yüzey sularının kullanma suyuna dönüştürülmesi amacıyla tasarlanan kompakt ünitelerdir. Kompakt olarak tasarlanan ünitelerin anahtar teslim halde müşteriye teslim edilebilmesi, yerleşim olarak daha az alana ihtiyaç duyması, nakledilmesi ve kurulum kolaylığı olması, inşaat gereksinimlerini minimuma indirmesi gibi özellikleri sebebiyle avantajlı ve ekonomiktir. Ünite içerisinde bulunan ölçüm ve seviye sensörleri vasıtasıyla otomatik olarak kolayca işletilebilmektedir. Arıtılan suyun yüksek kalitede içme suyu haline dönüştürülebilmesi için ünite çıkışına ham suyun özelliklerine göre ultrafiltrasyon veya ters ozmoz ünitelerimizin entegre edilmesi önerilmektedir.

 

Bodrum Su Arıtma Atık Su Arıtma Sistemleri

 

Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri maksimum verim, minimum enerji ve maliyet esasina göre tasarlanmaktadir.

 

25 kisiden 5000 kisiye kadar kullanim miktari 200 lt/kisi.gün alinarak yapilan mühendislik hesaplamalari sonucunda aritma alanindaki en son teknoloji kullanilarak üretilmektedir.

 

Atik Su Arıtma Sistemleri alan sikintisinin oldugu yerlerde kalifiye personel ihtiyaci duyulmadan rahatlikla kullanilabilmektedir. Estetik açıdan mükemmel görünüm saglar, kullanim tercihine göre tesis yer altina gömülebilmektedir veya farkli renklerde üretilebilmektedir. Ayrica aritilan su opsiyonel olarak sulama suyu ya da araç yikama suyu olarakta kullanilabilmektedir.

 

KULLANIM ALANLARI

- Oteller, Konaklama Tesisleri ve Restaurantlar

- Fabrikalar ve çesitli sanayi kuruluslari

- Hastaneler ve çesitli saglik kuruluslari

- Siteler, Toplu Konut ve Tatil Kamplari

- Okullar ve Askeri Birlikler

 

Bodrum Su Arıtma Evye Altı Ters Osmoz Sistemleri (RO)

 

(RO-Pure M3)RO-Pure M3 Membranli Evye Altı Üniteleri, kompakt tipte dizayn edilen 20 ve 5 mikron olmak üzere iki kademeli tortu filtre, blok aktif karbon filtre ve reverse osmos ekipmanlarindan olusmaktadir. Bu sayede minarellerinden %95 - 99.9 oraninda arindirilmis su elde etmek mümkün olur. Cihaz çikisina Ultraviyole (UV) cihazi kullanilmasi tavsiye edilmektedir.

 

EKIPMANLAR

- 20 Mikron Polipropilen kartuş filtre

- 5 Mikron Polipropilen kartuş filtre

- Blok Aktif karbon kartuş

- Pompa

- Membran

- Post Filtrasyon

- Basınçlı rezerve tanki

- Özel Tasarim Musluk ve Aparati

 

 

Bodrum Su Arıtma Evye Altı Ultraviyole Sistemleri

 

S-Pure ultraviyole Evye Altı Üniteleri, kompakt tipte dizayn edilen 20 ve 5 mikron olmak üzere iki kademeli tortu filtre, blok aktif karbon filtre ve Ultraviyole (UV) cihazindan olusmaktadir. Bu sistem ile su tortu, klor, koku ve mikroorganizmalardan arinmis olur.

EKIPMANLAR

- 1, 5 ve 20 mikron polipropilen kartus filtre

- Ultraviyole ünitesi

- Evye Altı muslugu ve aparati

- Üretim 250 lt/saat

 

Bodrum Su Arıtma Ultraviyole Lamba ve Kılıflar

 

Bodrum Su Arıtma olarak imalatimiz olan ultraviyole cihazlari ve imal ettirdigimiz Ultraviyole Lamba ve Kılıflarıni kullanmaktayiz. Ultraviyole lambalari UV isinlari sayesinde aritimini gerçeklestirdigi suyu, yüksek isin yogunlugu ile herhangi bir kimyasal katmaksizin dezenfekte etmektedir.

 

Üretimi yapilan lambalar ve bu lambalara uygun kiliflari sürekli olarak stogunda bulundurarak degerleri müsterilerine teminini saglamaktadir. Ayrica ultraviyole cihazi ile ilgili her türlü yedek parça ve malzemeleri de istenildigi her an temin edebilecek stoklara sahiptir.

 

Bodrum Su Arıtma Su Arıtma Kimyasalları

 

 

HIDROKLORIK ASIT ( HCI )

Ters ozmoz sistemlerinin performansini artirmak, sistemi korumak amaciyla membranlara girmeden önce suya, iyonlarin çökelme egilimini azaltacak ve ayni zamanda pH degerini istenilene düsürmek amaci ile asit kimyasali dozlanir.

 

Kimyasal Özellikler

Konsantransyon (HCI) : min %30

Görünüs : Berrak

Renk : Renksiz - Açik Sari

Yogunluk (15 oC) : 1.152  gr/cm3

 

Kullanim Sekli

Hidroklorik asit suyla seyreltilerek  Bodrum Su Arıtma yetkili teknik servis personeli tarafindan suyun karakteristik özelligine ve sistemin çalisma kosullarina bagli olarak belirlenen degere dozaj pompasi araciligiyla set edilir.

 

Ambalaj ve Depolama

Hidroklorik asit 35 kg lik plastik bidonlar içerisinde ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda havalandirilmis, kuru ve gün isigindan uzak alanlarda depolanabilir.

 

ANTISKALANT (3380-7780)

Antiskalant kimyasali ters ozmoz sistemlerinin performansini artirmak, suda bulunan karbonat ve sülfatlarin membran üzerinde çökelerek tikanmasini önlemek amaci ile kullanilir.

Antiskalant polimerik yapida br üründür. Uçucu ve yanici degildir.

 

Fiziksel ve Kimyasal Özellikler

Görünüm : Renksiz - sari ve sivi

Yogunluk (20 oC) : 1.10 +- 0,06 g/cm

pH (%1 20 oC) : 2.0

Donma Noktasi : < - 10 oC

 

Kullanim Sekli

Antiskalant suyla seyreltilerek sistem kapasitesine bagli olarak seçilmis olan dozaj pompasi araciligi ile sisteme dozlanir. Uygulanmasi gereken dozlama miktari suyun  karakteristik özellikleri ile sistem ve ortamin çalisma kosullarina bagli olmasi sebebiyle bu oran Bodrum Su Arıtma yetkili teknik servis  personeli tarafindan uygun görülen degere set edilir.

 

Ambalaj ve Depolama

Antiskalant 30 kg lik plastik bidonlar içerisinde ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda kapali alanlarda 1 yil boyunca depolanabilir.

 

SODYUM HİPOKLORİD ( NAOCl)

Ham suda bulunabilecek demir ve mangan ya da mikroorganizmalari gidermek amaci ile suya klor (NaOCI) dozlanir. Ayrica bu kimyasal dezenfeksiyon amaci ile de kullanilabilmektedir.

 

Fiziksel ve Kimyasal Özellikler

Görünüm : Yesilimsi Sari - Sivi

Renk : Yesilimsi Sari

pH : > 12

 

 

Kullanim Sekli

Klor kimyasali ham suyu dezenfekte için sistem kapasitesine bagli olarak seçilmis olan dozaj pompasi araciligi ile sisteme dozlanir. Uygulanmasi gereken dozlama miktari suyun  karakteristik özelliklerine bagli olarak Bodrum Su Arıtma yetkili teknik servis personeli tarafindan uygun görülen degere set edilir.

 

Ambalaj ve Depolama

Sodyum Hipoklorit ( Klor ) kimyasali 35 kg lik plastik bidonlar içerisinde ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda kuru, soguk, günisigi ve yanici maddelerden uzakta depolanmalidir.

 

SODYUM HIDROKSIT ( KOSTIK )

Kostik kimyasali ham su pH degerini gerekli durumlarda yükseltmek amaci ile kullanilir. Bazi endüstriyel proseslerde ürün suyu pH degerini dengelemek içinde kullanilabilir.

 

Fiziksel ve Kimyasal Özellikler

Görünüm : Berrak ve Sivi

Renk : Renksiz

pH :  14

Yogunluk : 1.32 - 1.52 g/cm3 (30 %-50 %)

 

Kullanim Sekli

Kostik (NaOH) kimyasali ham suya sistem kapasitesine bagli olarak seçilmis olan dozaj pompasi araciligi ile dozlanir. Uygulanmasi gereken dozlama miktari dengelenecek olan pH degerine bagli olarak Bodrum Su Arıtma yetkili teknik servis personeli tarafindan uygun görülen degerde set edilir.

 

Ambalaj ve Depolama

Sodyum Hidroksit ( Kostik ) kimyasali 48 kg lik plastik bidonlar içerisinde ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda kuru, soguk, günisigi ve yanici maddelerden uzakta depolanmalidir. Cilt ile temasindan kaçinilmalidir.

 

SODYUM METABISÜLFIT ( SMBS )

Sudaki klor (NaOCI) ters ozmoz membranlarina zarar vereceginden, membranlarin öncesinde suya sodyum metabisülfit dozlanarak serbest klorun nötralize edilmesi saglanir. Ayrica bu kimyasal organik kirlilige sebep olabilecek herhangi bir mikroorganizmanin da üremesini engelleyici bir özellige sahiptir.

 

Fiziksel ve Kimyasal Özellikler

Görünüm : Beyaz ve açik

Renk : Krem

pH :  4 - 4.6

 

Ambalaj ve Depolama

Sodyum Metabisülfit ( SBMS ) 25 kg lik paketler içerisinde ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda sudan, buzdan, asit ve okside edici maddelerden uzakta soguk ve iyi havalandirilmis yerlerde depolanabilir.

 

ASIDIK BAZLI MEMBRAN YIKAMA SIVISI

Ters Ozmoz ve Ultrafiltrasyon sistemlerinde membranlarin üzerinde biriken iyonlarin belli araliklar ile temizlenmesi işlemi için kullanilan bir yikama sivisidir. Daha çok karbonat ve sülfatlarin çökelmesinde kullanilir. Organik asit ve inhibitörlerin karisimindan olusur.

 

Fiziksel ve Kimyasal Özellikler

Görünüm : Berrak ve Sivi

Renk : Renksiz - sari

pH (%1 - 20 oC): < 3,5

Yogunluk (20 oC) : 1,15 +- 0,1 g/cm3

Çözünürlük : Suda tamamen çözünebilir

 

Ambalaj ve Depolama

Asidik yikama sivilari 30 kg lik plastik bidonlarda ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda kapali alanlarda 1 yil boyunca depolanabilir.

 

BAZIK BAZLI MEMBRAN YIKAMA SIVISI

Ters Ozmoz ve Ultrafiltrasyon sistemlerinde üzerinde biriken iyon ve kirlilik yükünün fazla oldugu membranlarda, daha çok bakteriyel kirliligi gidermek amaci ile kullanilan bir yikama sivisidir.

 

Kimyasal ve Fiziksel Özellikler

Görünüm : Sivi

Renk : Renksiz - sari

pH (%1 - 20 oC): > 10

Yogunluk (20 oC) : 1,08 +- 0,05 g/cm3

Çözünürlük : Suda tamamen çözünebilir

 

Ambalaj ve Depolama

Bazik yikama sivilari 30 kg lik plastik bidonlarda ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda kapali alanlarda 1 yil boyunca depolanabilir.

 

 

Bodrum Su Arıtma Su Arıtma Mineralleri

 

 

AKTIF KARBON

Aktif Karbon, suda bulunan mineralleri muhafaza ederek, suda renk, tat ve kokuya neden olabilecek organik maddeleri ve klor bilesiklerini adsorbe eder.

 

Periyodik olarak 6 ayda bir kez mutlaka degistirilmelidir. Aktif Karbon minerali degisimi  zamaninda yapilmaz ise bakteri üremesine sebebiyet verir. Bu sebeple mineralin düzenli olarak degisimi yapilmalidir.

 

Ambalaj ve Depolama

Aktif Karbon minerali 25 kg lik paketlerde ambalajlanir. Kapali ortamlarda depolanmalidir.

 

 

REÇINE

Yumuşatma Sistemlerinde suda bulunan Ca++ ve Mg++ iyonlari gida tüzügüne uygun  katyonik bir reçine vasitasi ile alinarak yumusak su elde edilmesi saglanir.

 

Katyonik reçine yaklasik olarak 3-4 yil sonunda mutlaka degistirilmelidir. Bu sürenin asilmasi durumunda mineral sertlik giderme özelligini kaybetmis olacaktir. Mineralin düzenli olarak degisimi yapilmalidir.

 

Ambalaj ve Depolama

Katyonik Reçine minerali 20 kg lik paketlerde ambalajlanir. Kuru ve kapali ortamlarda depolanmalidir.

 

 

DOLOMIT

Ters ozmoz çikisinda tüm minerallerinden arinmis olan suya kontrollü olarak mineral kazandirarak tatlandirmak ve pHini yükseltmek için dolomit minerali kullanilir. Dolomit minerali eksildikçe ilavesi yapilmali, periyodik olarak 6 ayda bir kez ise dolomitin tamami bosaltilarak alt çakili ile birlikte degistirilmelidir.

 

Ambalaj ve Depolama

Dolomit minerali 50 kg lik çuvallarda ambalajlanir. Mineral orjinal ambalajinda oda sicakliginda depolanir. Asit ile temasindan kaçinilmalidir.

 

 

ANTRASIT

Çok Katmanli Kum Filtrasyon sistemlerinde katman sayisini artirmak ve mikron araligini küçültmek amaci ile kullanilir. Kum  filtresinin medyalari yaklasik olarak 3-4 yil sonunda yapilir bu sürede antrasit degisimide yapilmalidir. Mineralin degisimin zamaninda yapilmamasi durumunda mineral tanecik boyutlarinda küçülmeler, kirilmalar meydana gelir. Bu deformeler sistemin sağlıklı filtrasyon yapamamasina neden olur. Bu sebeple mineralin düzenli olarak degisimi yapilmalidir.

 

Ambalaj ve Depolama

Kuartz minerali 25 kg lik çuvallarda ambalajlanir. Mineral orjinal ambalajinda depolanmalidir.

 

 

KUARTZ MINERALI

Filtrasyon sistemlerinde tank içinde yatak görevi görür. Kuartz mineralleri 1-3, 3-5 ve 5-8 olmak üzere farkli boyutlardadir. Tank içerisinde sirasiyla yukaridan asagiya 1-3, 3-5 ve 5-8 olarak dizilimi yapilir. Periyodik olarak 3-4 yil sonunda degisimi yapilmalidir. Medya degisiminin zamaninda yapilmamasi durumunda medya taneciklerinde küçülmeler ve kirilmalar meydana gelir. Bu deformeler sonucunda medya yatagi karisir ve sistem sağlıklı filtrasyon yapamaz. Medyalarin düzenli olarak degisimi yapilmalidir.

 

Ambalaj ve Depolama

Kuartz minerali 25 kg lik çuvallarda ambalajlanir. Mineral orjinal ambalajinda depolanmalidir.

 

TABLET TUZ

Tablet tuz Yumuşatma Sistemlerinde reçinenin rejenerasyonu amaci ile kullanilmaktadir. Içme ve kullanma sulari için özel olarak rajine edilmiştir.

 

Kimyasal Özellikleri

Sertlik max. 9 AS

Nem max. % 0.03

Sodyum Klorür(NACI) min. % 99.3

 

Görünüm

Tablet halinde

 

Ambalaj ve Depolama

Tablet tuz 25 kg lik çuvallarda ambalajlanir. Orjinal ambalajinda kuru bir ortamda depolanmalidir.

BODRUM SU ARITMA SİSTEMLERİ
 

Suyun sertliği nasıl anlaşılır?

 

Suyun temas ettiği ve özellikle ısındığı noktalarda oluşan kireç taşı suda kireç olduğunun göstergesidir. Ayrıca Bodrum Su Arıtma SU SERTLİĞİ ÖLÇME KİTİ sayesinde suyunuzun sertlik derecesini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Profesyonel destek ise uzman laboratuvarlardan alınır.

SUYUN SERTLİK DERECESİ

TANIMI

30 fr ve üstü

Çok Kireçli

15-30 fr

Kireçli

5-15 fr

Orta Kireçli

0-5 fr

Çok Yumuşak

 

 

Su yumuşatma sistemi tasarımı yapılırken aşağıdaki bilgilerin öğrenilmesi sonucun mükemmel olmasını sağlar.

 1. Suyun sertlik derecesi ve diğer analizler,

 2. Günlük ve anlık su debisi,

 3. Tesisatın ölçüsü,

 4. Tesisat basıncı,

 5. Depo ve hidrofor altyapısı,

 6. Suyun kullanım amacı,

Su yumuşatma cihazı çalışması iyon değiştirme prensibi ilkesine göre çalışır. Burda amaç daha önceden Na iyonu ile yüklenmiş reçinenin Ca ve Mg iyonlarını yakalamasıdır. Cihazın ne kadar kireç yükleneceği tasarımcı tarafından hesap edilmiş olmalıdır. Böylece cihaz kapasitesi dolunca rejenarasyon aşamasına geçilebilir. Reçine miktarı hesaplanırken su setliği ve su miktarı gözönünde tutulmalıdır. İçinde tortu ve diğer safsızlıklar olmayan su cihazın giriş noktasından basınçla girer. Difizörler sayesinde yüzeye ve reçineye temas eden su sertliğini kaybederek cihazın çıkış noktasından işletmeye verilir. Kapasitesi dolan reçine kolonu, daha önceden hazırlanmış olan rejenarasyon solüsyonuyla (NaCl) kendini temizler. Temizleme esnasında ortaya çıkan atıksu uygun şekilde uzaklaştırılır. Bu işlem tamamen otomatiktir. İşletmeci sadece rejenarasyon tankındaki sodyum klorürü tamamlamakla görevlidir.Su yumuşatma cihazı, bazı ekipmanların biraraya gelip devreyi tamamlaması ile 5 ana bileşenden oluşur. Bunlar sırasıyla;

 1. Reçine Kolonu

 2. Otomasyon

 3. Reçine Hammaddesi

 4. Difizör/dağıtım Sistemi

 5. Rejenarasyon Tankıdır.

Sistemi oluşturan bileşenler hem kendi kapasitelerine hem de diğer bileşenlere uyumlu olarak seçilmelidir.

 

Bodrum Su Arıtma Su Yumuşatma Sistemlerinin Üstün Yanları;

 1. Sıfır sertliğe kadar yumuşatabilme,

 2. Sertlik oranını ayarlayabilme,

 3. Tandem/ikiz reçine kolonu seçeneği,

 4. Kesintisiz su üretebilme seçeneği,

 5. Otomatik tuz tankı dolumu,

 6. Üstün difizör grubu,

 7. Tuz kabı emniyetleri

 8. Basınç emniyetleri

 9. İhtiyaca uygun tasarım,

 10. Çevreye en az atık imkanı,

 11. Düşük işletme maliyeti,

 12. Kolay çalıştırma ve durdurma,

 13. Güncelleme opsiyonu,

 14. Sessiz ve kokusuz çalışma,

 15. Güvenli işletim

Ultraviyole cihazı, etkileşimin gerçekleştiği reaktör, UV lambası, lamba koruyucu quartz kılıf ve kontrol panosundan oluşur. Arıtılacak olan su, uygun basınçla reaktöre girer. Reaktör odasında 254 nm dalgaboyunda UV-C ışınıyla etkileşime giren mikroorganizmalar etkisiz hale gelir. Etkileşim süresinin uzaması amacıyla Bodrum Su Arıtma UV cihazlarında benzersiz türbülans sistemi kullanılır. Uygun şartlar altında etki gücü %99,9 olan uv ışınıyla steril hale gelmiş su kullanıma hazır olarak tesisata sevk edilir.

Bodrum Su Arıtma Ultraviyole Cihazlarının Benzersiz Özellikleri;

 1. Etkili dezenfeksiyon,

 2. Yüksek geçiş hızı,

 3. Dünya standartları boyunda,

 4. Kesintisiz su üretebilme,

 5. 8.000 saat lamba ömrü,

 6. Üstün bağlantı grubu,

 7. Basınç emniyetleri

 8. İhtiyaca uygun tasarım,

 9. Çevreye en az atık imkanı,

 10. Düşük işletme maliyeti,

 11. Kolay çalıştırma ve durdurma,

 12. Güncelleme opsiyonu,

 13. Güvenli işletim.

ULTRAVİYOLE SİSTEMİ BAZI SEKTÖRLERDE

KULLANIM ALANLARI

EN ÇOK SATILAN KAPASİTELER

Kimya, Kozmetik, Boya

Bakteri Giderimi

10-50 m3/gün

Cam Sanayi

Lamine, Yıkama Hatlarında

5-10-20 m3/gün

Gıda Sektöründe

Ürün Hazırlamada, Cateringlerde,

10-20-50-100 m3/gün

Medikal Ve İlaç Sektöründe

Genel Kullanım

50-500 m3/gün

Seramik-Taş-Toprak Ürünlerinde

Sır Kaplamada

100-1.000 m3/gün

Turizm Sektöründe

Otellerde Genel Kullanım

10-30-100-500 m3/gün

İnşaat Sektöründe

Şantiyelerde, Projelerde, Evsel Kullanımda

20-50-100 m3/gün

 

Klor, glikoz oksidasyonu ve enzim aktivasyonunu engelleyerek bakterilerin sudaki yaşam olanaklarını azaltarak suyu dezenfekte eder. Klorlama sistemleri ise en etkili su kimyasallarından klorun suya oransal olarak katılması işlemine denir. Genel yönetmeliklerde şebeke sularında serbest klor miktarı 0,2-0,5 mg/lt olmalıdır.

Klorun aktivasyonu suyun ph değeriyle doğrudan etkileşim halindedir.

 

Klorlama sistemini tasarlamak için aşağıdaki bilgilere ihtiyaç vardır.

 1. Klorlanacak suyun analizi,

 2. Günlük ve anlık debi,

 3. Klorlamanın hangi noktada yapılacağı,

 4. Klorlanan suyun ne kadar sürede tüketileceği,

 5. Suyun ne amaçla kullanılacağı.

Klorlama sistemi genelde klorlamayı yapacak kimyasala dayanıklı pompa, pompaya ait enkektörler, klorun muhafaza edileceği klor tankı, klorlamanın gerçekleşmesi için gerekli sinyal kaynağından oluşur. Genelde suyun akışıyla beraber devreye giren klorlama sistemi su geçerken muhafaza tankından aldığı kloru, enjektör sayesinde suya enjekte eder ve su klorlanmış olur. Bazı durumlarda klorun daha hızlı aktive olması ve homojen dağılım için statik mikser kullanılabilir.

Bodrum Su Arıtma Klorlama Sistemlerinin Benzersiz Özellikleri

 1. Etkili Dezenfeksiyon,

 2. Statik mikser seçeneği,

 3. Sayaç, sensör bağlayabilme opsiyonu,

 4. Güneş enerjili model alternatifi,

 5. Ağır Metal giderimi,

 6. Kesintisiz su üretebilme,

 7. 8.000 saat lamba ömrü,

 8. Üstün bağlantı grubu,

 9. Basınç emniyetleri

 10. İhtiyaca uygun tasarım,

 11. Çevreye en az atık imkanı,

 12. Düşük işletme maliyeti,

 13. Kolay çalıştırma ve durdurma,

 14. Güncelleme opsiyonu,

 15. Güvenli işletim.

BAZI SEKTÖRLERDE KLORLAMA SİSTEMİ

KULLANIM ALANLARI

EN ÇOK SATILAN KAPASİTELER

Kimya, Kozmetik, Boya

Bakteri Giderimi

10-50 m3/gün

Gıda Sektöründe

Ürün Hazırlamada, Cateringlerde,

10-20-50-100 m3/gün

Medikal Ve İlaç Sektöründe

Genel Kullanım

50-500 m3/gün

Sanayi Amaçlı

Genel Kullanım

100-1.000 m3/gün

Turizm Sektöründe

Otellerde Genel Kullanım

10-30-100-500 m3/gün

İnşaat Sektöründe

Şantiyelerde, Projelerde, Evsel Kullanımda

20-50-100 m3/gün

 

Klorlamanın Faydaları

 • Klorlama birçok bakteri çeşidi üzerinde etkilidir.

 • Süreklilik sağlaması için ikincil dezenfeksiyon olarak kullanılır.

 • Diğer dezenfektanlara göre son derece düşük maliyetlidir.

 • Havuz, depo ve diğer alanlarda kullanılabildiğinden çok yönlüdür.

 • En hızlı uygulanan yöntemlerdendir.

 

Su Arıtma, Evsel Su arıtma, kentsel içme suyu arıtma, küçük yerleşimler paket su arıtma, proses suyu arıtma sistemleri, deniz suyu arıtma tesisleri, arıtma yöntemleri, Kum Filtreleri, Aktif Karbon Filtreleri, Reçineli Su Yumuşatma Cihazları, Demir Mangan sülfür Nitrat Giderme Üniteleri, Deiyonizasyon Sistemler, Dealkalizasyon Üniteleri, Reverse Osmosis Cihazları, Dezenfeksiyon Sistemleri, Klorlama, Ozonlama, UV Cihazları, Atıksu Arıtma, Evsel atıksu arıtma, kentsel atıksu arıtma, küçük yerleşim alanları, paket arıtma, endüstriyel atıksu arıtma tesisleri, atıksular, Sürekli Arıtma Sistemleri, AKR Kesikli Arıtma Sistemleri, Aktif Çamur Arıtma Sistemi, MBR Arıtma Sistemi, VRM Arıtma Sistemi, Oksidasyon Hendeği Arıtma Sistemi, Baca Gazı Arıtma Sanayi tesisleri, baca zararlı gazlar su ile yıkanarak arıtılması, tesis Kuleler, su püskürtme baca gazı arıtımı, Baca gazı arıtma sistemleri, arıtma verimi, baca gazı çıkışı Arıtma Ekipmanı Tedarik İmalat Arıtma tesisleri, mekanik ekipmanlar, Atıksu Pompaları, EBARA, DRENO, GRUNDFOS, FLYGT, WİLO, Tedarikçi Blower, MAPRO, SIEMENS, FPZ, ESAM, BORA, Arıtma Tesisi Kumanda Panosu, Otomasyonları, PLC, Hidrofor, EBARA, WİLO, GRUNDFOS, Yağ Seperatörü, Izgara, Tambur, Disk, Elek Sıyırıcı, İmalatçı, Mikser, Kimyasal Madde Hazırlama Tankı, İmalatçı, Filtre pres, Paket Arıtma, Arıtmalı sebil, Tezgah üstü arıtma, Tezgah altı arıtma sistemleri