Aqua Su Arıtma Sistemleri

BODRUM SU ARITMA CİHAZLARI İLE YUMUŞAK SUYUN TADINI ÇIKARIN 
İçinde çeşitli minerallerin (Kalsiyum, Magnezyum, Mangan, Demir, Kükürt, Arsenik vb...) belli bir oranın üzerinde olduğu sular SERT su olarak adlandırılır. Türkiye de ve özellikle de Bodrum ve çevresinde, sularımızın çok büyük bir kısmı Sert Su dur. Sertliği gidermek doğru su yumuşatma sistemleri ile basit ve mümkündür.
Pekiyi neden Yumuşak ve Arıtılmış suya ihtiyaç duyalım?
 
* GÜZELLEŞTİRİR *
Sert su yüzünden sabun ve şampuan kalıntıları insan derisine yapışır.
Cilt gözeneklerini tıkayarak, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olur.
Malesef Saçları sertleştirerek, dökülmesine neden olur.
Oysa yumuşatılmış su ile yıkanan cilt berrak ve sağlıklıdır.
Saç dökülmeleri azalır, daha sağlıklı parlar ve kolay taranır.
Traş yanmaları ve cilt tahrişleri ortadan kalkar.
 
* LEZZETLENDİRİR *
Sudaki sertlik mineralleri, hazırladığımız yemeklerde ve içeceklerde istenmeyen kötü bir tat verir.
Hazırladığımız yemeğin tadını bozar.
Hazırlamış olduğumuz, çay, kahve gibi içeceklerin tadını bozar.
Arıltılmış bir su yemeğimize ve içeceklerimize ayrı bir lezzet katar.
 
* TESİSATINIZIN VE SUYLA ÇALIŞAN CİHAZLARINIZIN ÖMRÜNÜ UZATIR *
Sert suda bulunan mineraller kireç ve pasa neden olur.
Bu yüzden suyla çalışan Termosifon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kettle gibi cihazların ömrü azalır. Sık sık arıza çıkarır ve bakıma girmasi gerekir.
Yumuşatılmış ve arıtılmış bir su ile, hem tesisatınızın, hem cihazınızın ömrü uzar. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlanır.
Teisat borularındaki tıkanmalar ve bakteri oluşumu engellenir.
 
* TASARRUF SAĞLAR *
Yumuşatılmış ve arıtılmış bir su ile daha az sabun, daha az bulaşık ve çamaşır deterjanı, daha az şampuan ve temizlik maddesi kullanılır.
Böylece tüketim çok azalır.
Ayrıca kireç önleyici tozlara gerek kalmamaktadır.
 
* PARLATIR *
Yumuşatılmış ve zararlı minerallerden arındırılmış bir su ile, elbiseler daha uzun ömürlü ve renkleri parlak olur. Banyodaki yüzeylerde leke ve halkalar, bardak ve tabaklarda çizikler oluşmaz.
Yüzeyler daha kolay ve sağlıklı temizlenir.
 
AYRICA MİNERAL KARTUŞLARI İLE VÜCUDUMUZUN İHTİYACI OLAN YARARLI MİNERALLERİN KAZANIMI SAĞLANIR.
ŞİŞE YA DA DAMACANA SU MU KULLANIYORSUNUZ?
Oysa sağlık, yaşam kalitesi ve para tasarrufuna önem veren milyonlarca aile, musluk, kuyu, hatta deniz sularından içme suyu üreten yüksek teknoloji ürünü su arıtma cihazlarını kullanmaya çoktan başladı.

Bu cihazlar ile elde edilen sular, daha GÜVENLİ, daha EKONOMİK, daha TEMİZ, DAHA LEZZETLİ ve daha SAĞLIKLIDIR.
 
Arıtılmış musluk sularının satın aldığınız şişe ve damacana suları kadar iyi olamayacağını, ya da bu cihazları alıp kullanacak maddi gücünüz olmadığınızı düşünüyorsanız, bir kaç dakikanızı sitemizi incelemeye ayırmanız pek çok yönden menfaatinize olacaktır.
 

ARITILMIŞ SUYUN KALİTESİNE VE TEMİZLİĞİNE GÜVENEBİLİRMİYİZ?

Reverse osmosis teknolojisini kullanan içme suyu arıtma cihazlarımız, musluk, kuyu ve benzeri sulardaki tüm zararlı maddeleri herhangi bir kimyasal madde kullanmadan 'moleküler düzeyde' temizler. Doğada bulunamayacak kadar saf ve sağlıklı hale gelen su, kendi mutfağınızın sıhhi ortamında 'el değmeden' kullanımınıza sunulur. 
Kaliteli bir reverse osmosis sistemi ile temizlenmiş bir sudan daha temiz ve daha hesaplı bir suyu, artık ne doğal kaynaklarda, ne de damacanalarda bulmak mümkün değildir. Yapılan araştırmalar sadece musluk sularının değil, iyi olduğu sanılan pek çok kaynak suyunun da çevre kirlliliğinden dolayı içilemez hale geldiğini göstermiştir. Şişe sularına karşı her yönden daha iyi olduğunu fark edip, reverse osmosis arıtıcıları kullanmayı seçen ve sayıları her gün çığ gibi artan milyonlarca memnun kullanıcının olması, Amerika'nın bazı eyaletlerinde bu cihazların kullanımının yasalarla zorunlu tutulması gibi örnekler, bu teknolojinin ne kadar avantajlı ve güvenilir olduğunun en sağlam kanıtıdır.
Aşağıdaki analiz tablosu ve binlerce benzerinde de görebileceğiniz gibi, reverse osmosis ile arıtmanın kalitesi bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu suları içerken ve kullanırken farkı hissedeceğiniz gibi, isteyen herkes güvendiği bir yerde test yaptırarak sonucu gözleriyle de görebilir. RO sistemler evlerde, hastanelerde, laboratuarlarda, çocuk yuvalarında, lokantalarda, fırınlarda, şişe suyu, meşrubat, gıda üretim endüstrilerinde, deniz suyundan içme suyu elde etmede, hatta uzay araçlarında atık sulardan içme suyu elde etmede yıllardır güvenle kullanıyor.
"Ben arıtılmış suya güvenmiyorum, kesinlikle içmem, parasını verip en iyi, en pahalı suları alıyorum" diyenler bile aslında kendilerini kandırıyorlar. Çünkü maalesef, ne fiyat, ne de marka, temiz ve sağlıklı şişe ya da damacana suyu garantilemiyor. Ayrıca parayla aldığınız suların çoğu da zaten arıtılmış su. Meşrubat, gıda, şişe ve damacana sularının çoğu, arıtma sistemleri ile ham su tabir edilen kaynak, şehir şebekesi ya da kuyu sularından üretiliyor. Ciddi firmaların ürettiği bu sular da sağlıklı, fakat size ulaşana kadar pek çok aşamadan geçtikleri için, evinizde, size ait ve de kontrolü sizde olan bir cihazla üretilen sular kadar sağlıklı ve temiz olmaları mümkün değildir.

İÇME SUYU GİDERİNİZİ BİLİYORMUSUNUZ?

Çoğu ailenin şişe ya da damacana su alırken 2-3 günde bir 5-10TL verdiği için önemsemediği, belki de hiç hesaplamadığı içme suyu gideri ayda 50TL-100TL arasındadır. Oysa arıtma cihazlarımız 15-20 kat ucuza su üreterek, içme suyuna harcadığınız her 100 liranın 90-95 lirasının cebinizde kalmasını sağlar. Cihazlar, bu inanması güç tasarruf sayesinde sağlığınızın ve damak zevkinizin yanısıra bütçenizi de korur. Her sene yaklaşık 500TL ile 1000TL arasında bir giderden ömür boyu kurtulursunuz.

CİHAZLARIN SATIN ALMA MALİYETİ?

İlk elden aracısız satışımız, çok uygun özel fiyat ve ödeme imkanlarımız bütçenize en ufak bir yük getirmez. Damacana ya da şişe suyu satın almaktan kurtularak yapacağınız tasarruf, su arıtma cihazlarımızdan birini satın almak için fazlası ile yeterli. Yapmanız gereken şey sadece telefonla ihtiyacınıza en uygun cihazın siparişini vermek.


MEMNUNİYET GARANTİLİ
 
Cihaz kurulumu yapılıp sonucu siz de onayladıktan sonra nakit ya da kredi kartı ile evinizde ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede ne olduğunu bilmediğiniz bir cihaz alarak kötü bir sürprizle karşılaşmanız ve memnun kalmayacağınız bir alışveriş yapmanız söz konusu olmayacaktır.
 
Firmamız tarafından satış ve servis hizmeti verilen ürünler, kendini ispatlamış dünya markalarının, kaliteli, garantili, orijinal ürünleridir. Firmamızda ucuz ya da pahalı hiçbir şekilde menşei belirsiz, kalitesiz, orijinal olmayan cihazlar satılmamaktadır. 

SUYU KAYNATARAK ZARARLI MADDELERDEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?

Pahalı şişe sularından tasarruf etmek için aldıkları suyu sadece içmek için kullanan pek çok aile, yemek ve çaylarda kaynadığı için temizlendiğini düşündükleri musluk sularını kullanarak sağlıklarını tehlikeye atıyorlar. Bu davranışın sonuçları musluk suyuyla iyi suyu karıştırıp kullanmaktan farksızdır ve parayla iyi içme suyu almanın bütün faydalarını yok eder.
Suyu kaynattığınız zaman, ısı nedeniyle enerji seviyesi artan su molekülleri sıvıdan kopup buharlaşırlar. Şayet bu buharı tekrar yoğunlaştırıp sıvı hale getirebilirseniz elde edeceğiniz şey saf sudur ve güvenle kullanabilirsiniz. Su arıtma cihazlarının bazılarında da kullanılan bu işleme damıtma (distilasyon) adı verilir.
Kaynayan kısımda ise, suya tuz ya da şeker gibi karışmış olan zararlı maddeler aynen kalır. Kaynatarak tuz ya da şekerden nasıl kurtulamıyorsak, diğer zararlı maddelerden de kurtulmamız mümkün değildir. Kaynatmak sadece mikroorganizmaları öldürür.
 
AKTİF OKSİJEN VE HASTALIKLAR 
Aktif oksijen oldukça instabildir çünkü bir elektron eksiktir. Bu yüzden elektron alma hedefi vücuttaki normal hücrelerdir. Özellikle hücre zarı kolay bir hedeftir. Hücre zarı instabil durumda doymamış yağ asidinden oluşur böylece oksitlendiğinde lipit peroksitlere dönüşür ve zayıflamış metabolizmadan kaynaklanan ardışık oksidizasyondan dolayı zarar görür ve daralır (büzülür).Bu esnada DNA ya zarar veren aktif oksijen hücrelere girer. Bu kansere sebeb olabilir ve damar sertliğine sebep olan kolesterol okside olur. Araştırmalara Göre modern hastalıkların yaklaşık %90´ı aktif oksijenden kaynaklanır. Böylesi bir hasarın hayat kalitemize etkileri aşağıdaki gibidir.
Yaşlanma/kanser/Diyabet/damar sertliği/hipertansiyon/miyokardiyal damar tıkanıklığı/İnme/katarakt/Kronik eklem romatizması/kollajen hastalığı/atrofik dermatit / mide on iki parmak bağırsağı ülseri/ülseratif kolit/astım/bunama
Tam Kan analizi /LSA (kan hücre analizi) Vücüttaki aktif oksijenin çoğu kandaki eritrosit ve lökosit hücre zarına zarar verebilir sonrasında orjinal şekli bozulacaktır ve kan oksidize ve yapışkan olacaktır. YİP (Yükseltgeme İndirgeme Potansiyeli) -Bu,deoksidasyon seviyesini ölçmek için bir değerdir. -Birimi mv´dir. -Daha yüksek değer daha fazla oksitlenme anlamına gelir -Oksitleme derecesi pozitif (+) sayı ile gösterilir -Daha düşük değer fazla oksijen giderme anlamına gelir. Deoksidasyon seviyesi negatif (-) sayı ile gösterilir Örneğin, Oksijen(+820mv)-Güçlü oksitleyici Hidrojen (-420mv)-Güçlü Deoksidasyon
 
Sağlıklı içme suyunda Aşağıdaki minareller bol miktarda bulunmalıdır.
a)Kalsiyum b)Sodyum c)Potasyum d)Demir e)Magnezyum
Aşağıdaki çizelgede dünyanın en pahalı sularının tahlil sonuçları görülmektedir. Bu sular bu mineralleri içerdiği için pahalıdır
 

Marka İsmi

Kalsiyum

Magnezyum

Sodyum (Mg/Lt)

Apollinaris

89

104

425

Evian

78

24

5

Kentuyc Spring

80

15

9

Mendocino

310

130

240

Perrier

145

4

14

Vichy Springs

157

48

109

 
 
NEDEN ALKALİ  SU İÇMELİYİZ ? 
1-)Negatif ORP değeri ile güçlü antioksidan etkiye sahiptir.
2-)Vücüdün ph dengesi korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller.
3-)Olağanüstü hücresel nemlendirme ve dekost sağlar 
4-)vücüdün enerjisini ve zindeliğini arttırır.
5-)Serbest radikalleri nötralize eder.
6-)Vücuttaki asidik atıkları temizler ve zayıflamaya yardımcı olur. Oksidosyonun Yaşamsal Organlar Üzerindeki Etkileri Oksidayona Uğrayan Doku Sonuçta Ortaya Çıkan Rahatsızlığı Karaciğer Hepatit,Siroz,Kanser Pankreas Pankreatit,diyabet,kanser Böbrek Nefrit,nefroz,kanser
ANTIOKSIDAN SU VE SAĞLIK 
İçme suyu şebekesine bağlanarak kullanılan EcoSoft Alkali Su İyileştirme Makinesi özellikle; obezite, kalp ve damar rahatsızlıkları, diyabet, kemik erimesi, böbrek rahatsızlıkları ve kabızlık gibi kronik pek çok rahatsızlığın önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Günümüzde, hızlı ve sağlıksız beslenme kültürünün yanında yoğun iş stresi ve çevre kirliliği gibi etkenler, erken yaşlardan itibaren pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. Bu durumun önüne geçmek için başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere özellikle gelişmiş ülkelerde, alkali mineraller açısından zengin, doğal gıdalarla beslenmeyi temel alan “Alkali Yaşam” modeli uygulanmaya çalışılıyor. Ancak bir yandan kent yaşamının getirdiği olumsuz etkiler,EcoSoft Alkali gibi vücudun alkali özelliğini korumaya katkı sağlayan bazı destek ürünlerden yardım alınıyor. EcoSoft sudaki pH değerini yükselterek , vücudun asiditeye karşı korumasına destek oluyor.
Uzmanlar, birçok hastalığın başlangıç nedenini; vücuttan atılamayıp ana organlar etrafında biriken asidik atıkların, bu organlar çevresinde başlattığı hücre dejenarasyonu olarak gösteriyor. Dolayısıyla, hastalıkların önüne geçebilmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için vücutta biriken asidik atıkların vücuttan atılması veya nötralize edilmesi gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre alkali mineraller ve suya kazandırılan negatif ORP değeri vücudun ideal pH dengesini koruyarak asidik atıkların birikmesine engel oluyor ve bu atıkların çözülerek vücuttan atılmasını sağlıyor. İnsan vücudu, sahip olması gereken alkali özelliği, başta sebze ve meyveler olmak üzere alkali mineraller bakımından zengin gıdalarla beslenilerek sağlıyor. Ancak, günümüzün yaşam koşulları içinde sebze ağırlıklı beslenmenin zorluğu, maruz kalınan aşırı stres ve çevre kirliliği gibi nedenlerden ötürü insan vücudu ihtiyacı olan alkali mineralleri doğal yoldan yeteri kadar karşılayamıyor.
Bu yüzden uzmanlar, asidik & alkali dengesini kurmaya ve alkali miktarını artırmaya yönelik bir takım destek ürünleri öneriyor. EcoSoft Su İyileştirme makinesinin sağladığı yüksek alkali özellikteki bu su da her gün düzenli olarak kullanıldığında, vücudun dengesini sabit tutmaya ve asidik atıkların zararlı etkilerinden korunmaya yardımcı oluyor.. Günde 4-5 bardak Alkali ve negatif ORP değerli antioksidan su içildiğinde vücudun ihtiyacı olan miktar karşılanmış oluyor. Bu sayede bağışıklık sistemi güçleniyor ve hastalıklarla mücadele de vücudun direnci maksimum seviyeye çıkıyor. Bu sayede hücresel yaşlanmanın da yavaşlatılması sağlanıyor. Günümüzdeki en etkili anti-aging uygulaması bu özelliklerdeki su sayesinde kolaylıkla yapılabiliyor.
 
NEDEN "ALKALİ İYONİZE SU" ? 
1.Güçlü antioksidan özelliğe sahiptir.
2.Kalsiyum,magnezyum gibi vücut sağlığı için hayati öneme sahip sudaki minareller açısından zengindir. 3.İndirgenmiş,küçük moleküler küme yapısı olağan üstü hücresel nemlendirme (hidrasyon) sağlar.
4.Vücüdun pH dengesi korunmasına yardım eder ve bağışıklık (immün) sistemini destekler.
5.Kanser dahil 50 den fazla dejeneratif hastalığın nedeni olduğu kabul edilen "serbest radikalleri" nötralize eder. 6.Güçlü dekost özelliğiyle vücudu "zararlı toksit atıklar"dan temizler.
 7.Yemek pişirirken sebzelerdeki vitamin ve mineralleri korur.
 
Ph değeri ve kilo kontrolü 
Günümüzde Bilim adamları yediğimiz ve içtiğimiz gıdaların pH değerlerinin kilo ile birebir ilişkisini çarpıcı analizlerle göz önüne koyuyor. Aslında her gün tükettiğimiz suyun bile alkalik olması yılda 2.5 kilo kaybetmemize sebep olmakta. Özellikle asitli gıdaların mide asidini olumsuz yönde etkilemesi ve vücudu yorması dışında bu asitli gıdaların daha fazla yağ tutulmasına sebep olması söz konusu. Kanımızın asit-baz dengesinde bazik tarafta olması yenilen gıdaların kana karışmadan önce bazik hale (alkali) getirilmesini gerekli kılmaktadır.
Alkalizasyon adı verilen bu işlemin de karaciğerde yapılması bu asidik gıdaların fazla tüketilmesi yağlanmaya neden olması aslında bir koruma mekanizması. Alkali besinlerle beslenmenin ve alkali su tüketmenin metabolizmayı hızlandırarak kilo verme üzerine etkilerini inceleyen bilim adamlarının mikroskobik düzeyde çarpıcı kan analizleri var. Bu durumda içtiğimiz suyun pH düzeyinin 7 ve üstünde olmasına özen göstermeli. Asitli içecekleri  (kahve, çay, alkol, her tür gazlı içecek ve meyve sularını) asgari ölçüde tüketmek ve bunları tükettiğimiz zaman daha fazla alkali su tüketerek önlem almalıyız.
Detoks içeceklerinin özellikle alkali olmasına özen göstermek, faydadan çok zarar olmaması için dikkat etmek. Metabolizmayı canlandırmak için gıdalardan gereken oranlarda faydalanmak, yani az yağlı yiyerek hayvani yağlardan uzak durup ölçülü oranda bitkisel yağlardan ve balıktaki gibi omega 3-6 içerikli doymamış yağlardan faydalanmak. Hızlanmaya başlayan ve canlanan metabolizmaya egzersiz yaparak ve belli kas gruplarını düzenli olarak çalıştırarak katkıda bulunmak ve bu hızı idame edebilmek. Hem cilde hem de sağlıklı bedene kavuşmada faydalı olan bazı anti-oksidanları ve gıda takviyelerini doktorunuza danışarak periyodik olarak tüketmek.
  
PEKI KANIMIZI ASIDIK YA DA ALKALiK YAPAN BESINLER NELERDIR?
Asidik yapan besinler; özet olarak tüm şeker içeren içecek ve yiyecekler, kuru yemişler, köy peyniri, patates, sakatatlar, çoğu etler, kümes hayvanları, kabuklu deniz mahsülleri,
Alkalik yapan besinler; en çok ağırlık vermemiz gereken besin grubudur . Kanımızın da alkalik bir yapıya sahip olduğunu düşünürsek , vücudumuzun sindiriminde de zorlanmadığı en iyi besinler olarak düşünebiliriz. En alkalik besin olan anne sütünden sonra, yeşil sebzeler, soya filizi, salatalık, domates, dolmalık biber, deniz sebzeleri, brokoli, lahana, maydanoz, yeşil fasulye, ıspanak, sarımsak, karalahana, hindiba, brüksel lahanası, bamya, pırasa, roka, hardal, kabak, su teresi, frenk soğanı, avokado sayılabilir. 

Burada önemli olan, sindiriminde asidik bir ortam sağlayan proteinlerin genel beslenmemizde % 20 - 25 civarında yer  almasıdır. 

Mümkün olduğunca, protein tüketimi gerçekleştirildiğinde yeşil sebze ve salata türlerinin de birlikte tüketilmesine özen gösterilmelidir .

Yağ alımını sıfırlamayınız. Kaliteli yağ tüketiniz. Oksijen ve sudan sonra, sağlıklı ve formda bir vücut için en önemli unsur yağdır. 

Hücre zarlarının ve hücrelerin enerji üretebilmesi ve işlevi için yağlar çok önemlidir. 

Özellikle sinir hücrelerinin işlevinde, dolayısıyla beyin işlevlerinde de yağların çok önemli bir rolü vardır. 

Tüketilmesi gereken yağların başında, tekli doymamış yağlar, çoklu doymamış yağlar ve temel yağ asitleri olarak bilinen omega - 3 ve omega - 6 yağları olmalıdır. .
 
İDEAL SAĞLIK VE İDEAL KİLO İÇİN SUYA İHTİYACINIZ VAR!
Eğer yeterince su içmezseniz şişmanlarsınız.
Yediğimiz bazı besinlerin vücutta asidik bir ortam oluşturduğunu artık biliyoruz. Kanınız asidik bir dolaşım sağladığında tüm vücudunuz ve organlarınız  bundan olumsuz etkilenir. Vücut bu asidik ortamdan kendini korumak için yağ hücrelerinden destek almaya başlar ve dolayısıyla yağlanmaya eğiliminiz artar. En önemlisi vücudunuz suyu, asitleri ve atık maddeleri idrar, ter ve bağırsak yoluyla atabilmek için kullanır. Vücut asitli ortamı temizleyemezse yağ depolama durumuna geçiş yapar .
Her şeyden öte hafif bir susuzluk bile metabolizmayı % 3 oranında yavaşlatmaktadır.
Alkalik suyun önemi
Saf, damıtılmış suyun pH değeri ortalama 7 olarak bilinmektedir. Yedinin üzerindekiler alkaliktir ve asidik suya oranla daha verimlidir. Fakat alkalik sudan tam olarak faydalanmak için, sizi şişmanlatan asitleri nötrlemesi adına, suyunuzun pH değeri en az 9,5 seviyelerinde tutulmalıdır . 
Ciddi obezite ve sağlık durumları karşısında pH değeri 11,5 -12 lere kadar olan suyun içilmesi tavsiye edilmektedir .
 
BOL SU IÇEN ÇOCUKLARIN BOYLARI DAHA FAZLA UZUYOR!
Çocuk gelişimi uzmanları, kalsiyum ihtiyacının en iyi su ile karşılandığına dikkat çekerek, boy gelişimi için çocukların bol su içmesini tavsiye ediyor. Beslenme ve diyet uzmanı Dr. Yasemin Bradley, kalsiyumun insan vücudu için en önemli elementlerin başında geldiğine değinerek, çocukların PH değeri yüksek doğal mineralli su içmelerinin kemik yoğunluklarının artmasına ve boylarının uzamasına yardımcı olduğunu ifade ediyor. Günümüz çocuklarının 40 yıl öncesine göre çok daha fazla yağ, şeker ve tuz içeren yiyeceklerle beslendiğini söyleyen Bradley, "Çocuklarınızın uzun boylu olmasını istiyorsanız, özellikle gelişme çağında onlara bol bol su içirin." diyor. Beslenme uzmanı Bradley, süt ve süt ürünleri ile balık ve kuru baklagillerin de kalsiyum bakımından zengin besinler olduğunu belirtiyor.
 
 
Bodrum Su Arıtma Yumuşatma Sistemleri
 
Suda çözünmüs olarak bulunan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg)iyonlari suyun sertleşmesine sebep olmaktadir. Iyon degisim yöntemi ile sudaki kalsiyum ve sudaki magnezyum iyonlarinin alinmasi işlemi sonucu suyun sertliginin düsürülmesi işlemine yumusatma denir.
 
Katyonik Reçine vasitasi ile sertlige neden olan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg) iyonlarinin reçine üzerinde bulunan Sodyum (Na) iyonlari ile yer degistirmesi prensibine dayanir. Böylece iyon degistirme yöntemi ile sistemden çikan suyun sertligi alinmis olur.
 
Bodrum Su Arıtma ve Ters Ozmoz Sistemleri
 
Ozmoz prensibi, en basit sekliyle suyun az yogun ortamdan çok yogun ortama yari geçirgen zar vasitasiyla geçisi olarak tanimlanabilir.
 
Ters ozmoz prensibi ise bir yüksek basinç pompasi kullanilarak suyun çok yogun ortamdan az yogun ortama geçmesi olarak açiklanabilir. Yüksek iletkenlik degerine sahip kuyu sulari, nehir sulari, göl sulari, dogal kaynak sulari aritiminda ters ozmoz membran teknolojisi kullanilarak üstün nitelikte aritma yapilir. Ters ozmoz cihazlarinin tasarlanabilmesi için su analizinin ayrintili olarak görülmesi gerekir. Farkli su kalitelerine göre ters ozmoz cihazinin dizayni ve verimi degiskenlik gösterebilir.
 
Eurotech ters ozmoz ünitelerinin tasarimi bastan sona müsterinin ihtiyacina göre özel olarak projelendirip üretilmektedir. Yapimda kullanilan tüm ekipmanlar en kaliteli malzemelerden seçilmektedir. Ekipmanlarin kaliteli olmasi, sistemlerin uzun süre en yüksek verimde çalismasini saglamaktadir. Eurotech Ters Ozmoz sistemleri üretim kalitenizi artirirken isletme maliyetinizi düsürür.
 
Bodrum Su Arıtma Deniz Suyu Ters Ozmoz
 
Deniz Suyu Ters Osmoz Sistemleri (Desalinizasyon) mevcut tatli su kaynaklarinin yetersiz kaldigi ve deniz suyu kullaniminin gerekli oldugu durumlarda (gemiler, siteler, oteller, hastaneler, tatil köyleri, belediyeler, endüstriyel tesisler vb.) tatli su temininde vazgeçilmez olan sistemlerdir.
 
Bodrum Su Arıtma Ultrafiltrasyon Sistemleri
 
Ultrafiltrasyon Sistemleri suyun kimyasal yapısında herhangi bir degisiklik yapmadan suyun tüm fiziksel özelliklerinde maksimum düzeyde iyilestirme yapar.
 
Ultrafiltrasyon teknolojisi sayesinde suda bulunan askida kati madde (AKM), suda bulunan bulaniklik %99 oraninda renk pigmentleri ve en önemlisi sularda bulunmasi muhtemel bakteri ve virüslerin tamami giderilmektedir. Bu nedenle ultrafiltrasyon yöntemi özellikle kaynak sulari veya içme sulari aritiminda çok önemli bir avantaj saglamaktadir.
 
Bodrum Su Arıtma Ultraviyole Sistemleri
 
Ultraviyole ile dezenfeksiyon işlemi, suya herhangi bir kimyasal madde veya oksidant ileve etmeksizin 254 nm dalga boyunda UV ışını vererek virüs, bakteri ve mikroorganizmaların DNA larını parçalama sonucu gerçekleşir. Düşük Basınçlı lamba yardımı ile UV dalgaları üreten dezenfeksiyon sistemi; bakteri, virüs, küf, mantar, alg ve bunların yumurtalarını etkisiz hale getirir.
 
Sonuç olarak suyun, kimyasal ve fiziksel yapısı bozulmadan, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı şekilde arıtılmış su elde edilmiş olur. Çevre ve insan sağlığına zararlı THM gibi yan ürünler oluşmaz.
 
BODRUM SU ARITMA KARTUŞ KAPLARI
 
Ham su içerisinde bulunan tortu, bulaniklik, partikül gibi askida kati maddelerin (AKM) tutulmasini saglayan manuel filtre sistemlerdir. Düşük debilerde kullanilan bu sistemler polietilen seffaf housing ve içerisine yerlestirilen putrex, paslanmaz çelik veya naylon yikanabilir kartustan olusur. 1 - 5 - 10 - 20 ve 50 µ hassasiyette filtreleme saglar. Housing uzunluklari 10" ve 20" tir.
 
BODRUM SU ARITMA KARTUŞLAR
 
Putrex kartuslar 1 - 5 - 10 ve 20 mikron hassasiyetinde olan kartuslardir. Suyun kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kirlenen kartuslar yenileri ile degistirilir.
 
Naylon yikanabilir ve paslanmaz çelik yikanabilir kartuslar ise 50 mikron hassasiyetinde aritim yapar. Suyun kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kartuslar manuel temiz suyla yikanarak temizlenir ve tekrar kullanilir.
 
Bodrum Su Arıtma FC Serisi Aktif Karbon Sistemleri
 
FC serisi aktif karbon filtreler 0,6 m3/h ile 26 m3/h debi aralığında suda tat, koku, bakiye klor ve organik madde gidermek için kullanılmaktadır. Sistem insan müdahalesine gerek kalmadan valf üzerinde set edilen zamana göre otomatik olarak ters yikamasini yapar ve medya yataginda biriken tortulari drenaj hattindan atarak temizledikten sonra tekrar servis konumuna döner.
 
Bodrum Su Arıtma DE Serisi Deiyonize Sistemler
 
Su içinde çözünmüs olarak bulunan iyonlar, katyonik (pozitif) ve anyonik (negatif) yüklü iyonlardir. Suda bulunan katyonik ve anyonik iyonlarin reçine kullanilarak, iyon degistirme yöntemi ile sudan uzaklastirilmasi işlemine deiyonisazyon, kullanilan sistemlere de deiyonize sistem denir .
 
Bodrum Su Arıtma DE serisi Deiyonize Sistemlerde, tanklarin içindeki reçine miktari, ham su iletkenligine, geçen suyun debisine ve kullanilan reçinenin iyon tutma kapasitesine göre yapilan hesaplarla belirlenir. Sistem tamamen otomatik olup mikroprosesörlü valfler tarafindan yönetilir. Çikisa konulan iletkenlik ölçer vasitasiyla suyun iletkenligi kontrol edilebilir ve çikis suyu iletkenligi istenilen degerin üstüne çiktiginda sistem kendini otomatik olarak yikama işlemine (rejenerasyon) alir.
 
Bodrum Su Arıtma Modüler Tip Konteyner Sistemler
 
Konteyner İçi Sistemler (modüler sistemler) yer sıkıntısı olan işletmelerde, nakliye kolaylığı ve ekstra bina gereksinimi duyulmadığı için çoğunlukla tercih edilmektedir. Cihazlarin sağlıklı çalışabilmesi için uygun ortam koşulları konteyner iç izalasyonu yapılarak sağlanmaktadır.
 
*Tercihe bağlı olarak her türlü alanda kullanilabilmektedir.
 
Bodrum Su Arıtma Dolomit Filtre Sistemleri
 
Dolomit, kireçtasinda kalsiyum ve magnezyumun birlikte yer almasindan olusan dogal bir mineraldir. Kimyasal formülü CaMg (CO3)2dir. Fiziksel ve kimyasal yapısına bagli olarak yol insaatlarinda, beton yapiminda, ziraatte, cam ,soda, boya sanayisinde kullanilan önemli bir hammadde olup ayni zamanda Su Arıtma sektöründe post filtrasyon (re mineralizasyon) işlemi için kullanilmaktadir.
 
Ters ozmoz sistemi sonrasinda saflastirilmis olan ürün suyunun pH degerini yükseltmek ve insan sağlığına faydali olan mineralleri kazandirmak için kullanilmaktadir. Dolomit filtreler manuel kontrollüdür. Su, filtre içerisinde yukaridan asagiya dogru süzülürken dolomit minerali eriyerek suya kalsiyum, magnezyum ve karbonat gibi dogal mineraller kazandirilmis olur. Zaman içerisinde eridikçe eksilen mineralin üzerine yenisi ilave edilerek minerallendirme işlemine devam edilir.
 
BODRUM SU ARITMA YÜZEY SUYU SİSTEMLERİ
 
Nehir ve yüzey sularının kullanma suyuna dönüştürülmesi amacıyla tasarlanan kompakt ünitelerdir. Kompakt olarak tasarlanan ünitelerin anahtar teslim halde müşteriye teslim edilebilmesi, yerleşim olarak daha az alana ihtiyaç duyması, nakledilmesi ve kurulum kolaylığı olması, inşaat gereksinimlerini minimuma indirmesi gibi özellikleri sebebiyle avantajlı ve ekonomiktir. Ünite içerisinde bulunan ölçüm ve seviye sensörleri vasıtasıyla otomatik olarak kolayca işletilebilmektedir. Arıtılan suyun yüksek kalitede içme suyu haline dönüştürülebilmesi için ünite çıkışına ham suyun özelliklerine göre ultrafiltrasyon veya ters ozmoz ünitelerimizin entegre edilmesi önerilmektedir.
 
Bodrum Su Arıtma Atık Su Arıtma Sistemleri
 
Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri maksimum verim, minimum enerji ve maliyet esasina göre tasarlanmaktadir.
 
25 kisiden 5000 kisiye kadar kullanim miktari 200 lt/kisi.gün alinarak yapilan mühendislik hesaplamalari sonucunda aritma alanindaki en son teknoloji kullanilarak üretilmektedir.
 
Atik Su Arıtma Sistemleri alan sikintisinin oldugu yerlerde kalifiye personel ihtiyaci duyulmadan rahatlikla kullanilabilmektedir. Estetik açıdan mükemmel görünüm saglar, kullanim tercihine göre tesis yer altina gömülebilmektedir veya farkli renklerde üretilebilmektedir. Ayrica aritilan su opsiyonel olarak sulama suyu ya da araç yikama suyu olarakta kullanilabilmektedir.
 
KULLANIM ALANLARI
- Oteller, Konaklama Tesisleri ve Restaurantlar
- Fabrikalar ve çesitli sanayi kuruluslari
- Hastaneler ve çesitli saglik kuruluslari
- Siteler, Toplu Konut ve Tatil Kamplari
- Okullar ve Askeri Birlikler
 
Bodrum Su Arıtma Evye Altı Ters Osmoz Sistemleri (RO)
 
(RO-Pure M3)RO-Pure M3 Membranli Evye Altı Üniteleri, kompakt tipte dizayn edilen 20 ve 5 mikron olmak üzere iki kademeli tortu filtre, blok aktif karbon filtre ve reverse osmos ekipmanlarindan olusmaktadir. Bu sayede minarellerinden %95 - 99.9 oraninda arindirilmis su elde etmek mümkün olur. Cihaz çikisina Ultraviyole (UV) cihazi kullanilmasi tavsiye edilmektedir.
 
EKIPMANLAR
- 20 Mikron Polipropilen kartuş filtre
- 5 Mikron Polipropilen kartuş filtre
- Blok Aktif karbon kartuş
- Pompa
- Membran
- Post Filtrasyon
- Basınçlı rezerve tanki
- Özel Tasarim Musluk ve Aparati
 
 
Bodrum Su Arıtma Evye Altı Ultraviyole Sistemleri
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.68576.7124
Euro7.22287.2518
Hava Durumu
Takvim
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret157120