Bodrum Pompa Bakımı

AC-DC Motor Sarımı

 

Bodrum ac-dc motor sarımı

Günümüz sanayi tesislerinde kullanılan her marka, her tip ve güçteki elektrik motorların sarım işlemi tecrübeli personelimiz ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

Bodrum Motor Bakım Onarım

 

Bodrum motor bakım onarım

Her türde elektrik motorlarına uygun yedek parça değişimi, sarımı, bakım onarım ölçüm ve expertiz hizmetlerini yerine getirmekteyiz.

 

Bodrum Dalgıç Pompa Tamiri

 

Bodrum dalgıç pompa sarımı

Plastik izoleli özel tel ile dalgıç pompa tamiri, sarımı, bakımı ve yedek parça değişim hizmetlerini sunmaktayız.

 

Alçak gerilim her tipte ve her güçte elektrik motorları için çözüm ortaklarımıza ve müşterilerimize verdiğimiz hizmetler arasında; AC-DC Motor Sarımı, Motor Bakım-Onarım, Silobas Motoru Sarımı ve Yedekleme, Dalgıç Pompa Sarımı ve Yedek Parça değişimi, İthal ve Yerli Motor Satışı, Makine-Motor Saha Hizmetleri ve Expertizi bulunmakla birlikte, dünya standartlarında belgeli son teknoloji ekipmanlarla pratik çözümler sunmaktayız.

 

Bodrum AC AG MOTOR SARIMI

ALFA BODRUM MÜHENDİSLİK MOTOR VE GENERATÖR 'e sarıma gelen motorunuza hangi işlemlerin yapıldığı ve haklı gururumuz olan kalitemizin nasıl oluştuğu aşağıda anlatılmaktadır;

 

1- Ön expertiz;

 

a) Motor görsel incelemeye tabii tutulur. Gövdesinde , Kaplin, Mil , Klemens vb. yapı ve aksesuarları incelenerek durum tespiti yapılır ve bulgular kayıt edilir.

 

b) Kaplin veya kasnağın mil üzerindeki konumu kumpas ile ölçülerek kayıt altına alınır. Kaplin/kasnak mevcut ise çektirilerek demonte edilir. Kasnak vidalı sıkma tip ise civataları sökülerek demonte edilir. Kaplin/kasnak  sıkı geçme ise varsa sabitleme civatası sökülür.

Kaplin/kasnak 120 derece açılı özel çektirme makinesi ile çektirilir. Toleransı sıkı olan kaplin/kasnak 'larda malzemeye zarar vermemek için oksijen kaynağı ile ısı uygulanarak demontaj gerçekleştirilir.

 

c) Müşteriden alınan bilgiye göre oluşan mevcut problem sebepleri hakkında ön fikir elde edilerek uygulanacak standart ve ileri expertiz yöntemleri belirlenir.

 

d) Kaplin/kasnak demonte edildikten sonra komparatör ile kaplin yeri salgısı ölçülür. Kaplin yeri salgısı standart olarak mil kaplin yeri ortasından yapılarak salgının  %3-5 sınır değerinde olup olmadığı kontrol edilerek kaydedilir.

 

2- Demontaj;

 

a) Kapaklar nokta ile markalandıktan sonra civataları sökülür. Varsa çektirme civataları veya levye yardımı ile kapaklar demonte edilir. Ağır kapaklar vinç yardımı ile veya hafif kapaklar el ile mil üzerine düşürmeden demonte edilerek üniversal palet üzerine konulur.

 

b) Rulman ve yağlama flanşları çektirmeler ile demonte edilir. sıkı toleranslar için oksijen kaynağı ile ısı uygulanır. Yağlama flanşlarında sabitleme civataları varsa gevşetilir.

 

c) Varsa Bilezik gruplarındaki kömürler sökülür ve ihtiyaç olması durumunda kömür hamili demonte edilir.

 

d) Rotor miline uygun çapta boru takılarak çift vinç yardımı ile veya tek vinç ile karşıt ağırlık oluşturarak stator içerisinden demonte edilir.

 

3) Expertiz;

 

a) Kapak ve rulman toleransları ve mil ile kaplin/kasnak toleransları iç ve dış çap mikrometreleri ile ölçülerek mekanik expertiz formuna kaydedilir.

 

b) Sağlam olan sargıların izolasyonu megger cihazı ile ölçülür ve elektrik expertiz formuna kaydedilir. İzolasyon düşük ise enerji kabloları  klemens bağlantılarından sökülür ve ölçülen rotor ise enerji bağlantıları bileziklerinden sökülerek izolasyon düşüklüğünün nerden kaynaklandığı tespit edilir.

 

c) Isı ölçer ve ısıtıcıların avometre ile ölçülerek direnç kontrolleri yapılır. Senkron makine ise varsa diyot ve varistörleri avometre ile ölçülerek kontrol edilir.

 

d) Sarımı yapılacak nüveye ısınma testleri yapılır. Nüvede ısınma tespit edildiğinde sarım öncesi kısmi veya komple dağıtılarak onarımı ve yalıtımı yapılır.

 

4) Sarım Hazırlığı;

 

a) Mevcut sargılar çektirme ve yakma yöntemi ile nüvesine zarar vermeden demonte edilir.

 

b) Nüvede ısınma testlerinde problem çıkması durumunda kısmi veya komple dağıtılarak onarımı ve yalıtımı yapılır. Dağıtılan nüveler onarım sonrası preste basılarak orjinal ölçüsüne getirilerek toplanır.

 

c) Nüvedeki tüm yalıtım malzemeleri yakılarak temizlendikten sonra nüve oluk içi zımparalanarak çapaklarından arındırılır ve oluk ağızları eğelenerek sivri yerleri törpülenir.

 

d) Nüve mekanik temizlik sonrası basınçlı  hava ve solvent ile temizlendikten sonra astar boya ile boyanarak sarıma hazır hale getirilir.

 

5) Sarım ;

 

a) Oluk yalıtımı minumum F sınıfı nomex persbant ile yapılır.presbantın her iki baş kısmı oluktan yaklaşık 1 cm dışarı olacak şekilde kesilir ve alt tarafı komple çember olarak cam veya makaron yalıtkan kullanılarak bobin tellerine destek yapılır. Böylece oluk çıkışı yalıtımların bobinlerdeki manyetik yüklere karşı mukavemeti arttırılır.

 

b) Bobinler için tel seçimi önemlidir. Biz kalite için 210 °C ısıya  ve korozyona dayanıklı "Theic Polyesterimide  ve üzeri Polyamide-imide" emaye kaplı grade2 sınıfı tel kullanılyoruz. Bu tel özel sipariş ile yapılmakta ve motor için gerekli paralel sayısına uygun makaralarda sipariş edilerek ek yapmadan bobin hazırlanmaktadır.

 

c) Bobin hazırlamada kullanılan makara ,gerdirme ,kalıp ve sarma makineleri bu işe uygun dizayn edilmelidir.

 

d) Bobinler oluklara atılırken nüveye temas ederek emayesi çizilmemesi için bobin telleri oluklara polyester klavuzlar eşliğinde indirilir.

 

e) Oluktaki iki bobin grubu arasına nomex presbant konulur .Bunun amacı aynı olukta faklı fazlara arasını yalıtmak ve yüksek voltaj farkı olan aynı faza ait bobinleri de yalıtmaktır.

 

f) Bobin başlarındaki fazlar özel kesim  nomex presbantlarla yalıtılırlar. Eğer motor frekans konvertör ile tahrik ediliyorsa her oluk çıkışı bu şekilde yalıtılırlar.

 

g) Oluklar H sınıfı cam veya F sınıfı fiber levhadan oluğa sıkı geçecek ölçüde form verilerek bobinler kapatılarak elektromanyetik etkilere karşı mukavemeti arttırılır.

 

h) Bobin başları ipek veya cam bant ile ve kalkış momentleri yüksek motorlarda polyglass bant kullanılarak  bağlanır.

 

i) Bobin serilemeleri veya paralellemeleri için tellerin emaye izoleleri özel el cihazları ile temizlenir.

 

j) Bobin bağlantıları gümüş kaynak ve bakır yüzük kullanılarak yapılır.

 

k) Faz çıkış kabloları motor gücüne uygun kesitte çok telli plastik kılıflı kablo üzerine H sınıfı silikon makoron takviyesi ile hazırlanır ve uçları  uygun kesitte pabuçlanır.

 

l) Sarımı tamamlanan stator sargısına her faz'a ısı algılayıcı RTD monte edilir kabloları silikon makoron ile klemense çıkartılarak uçları pabuçlanır.

 

m) Motor bilezikli motor ve yapılan sarım rotor sargısı ise yukarıdaki işlemler dışında merkezkaç kuvvetlere dayanabilmesi için sargı başları polyglass bant ile bandajlanır. Bu işlem için uygun torkta gergi sağlayan özel tezgah ve aparatlar gereklidir.

 

n) Sargı fırında 15 saat 130 °C 'de ısıtılarak kurutulur.

 

o) Sargılar fırından çıkartılarak sıcak durumda iken daldırma ve püskürtme yöntemi ile uygulanan fırın  kurumalı vernik ile verniklenir.Bu yöntem ile sargı içine kadar verniğin yayılması sağlanır.

 

p) Verniklenen sargı tekrar fırınlanarak 15 saat 130 °C 'de ısıtılarak kurutulur.

 

r) Vernik kuruduktan sonra kalıntıları nüve üzerinden temizlenir.

 

s) Sargı başlarına motor gücüne uygun güçlerde dış kılıfı 200 °C 'ye dayanıklı özel nem alıcı ısıtıcılar monte edilir. Isıtıcılar F sınıfı polyglass bant ile sargılara bağlanır ve kabloları silikon makaron ile klemense taşınarak uçları pabuçlanır.

 

6) Sargı testleri ;

 

a) Sargıların megger ile izolasyon testleri yapılır.

 

b) Sargıların  maximum 15 ampere kadar 1/10000 hassasiyetinde DC dirençleri ölçülür

 

c) Sargıların Hi-POT ve SURGE testi ile şaseye ve bobin ve spirler arasına karşı yüksek gerilim ile izolasyon dayanım testleri yapılır.

 

d) Sargı RTD ısı ölçer ve ısıtıcıların direnç kontrolleri yapılır.

 

7) Sargı ve parça temizlikleri ve bakım ve onarımları

 

a) Sarımı yapılmayan sargılar ve motor parçaları özel yıkama kabininde basınçlı sıcak su deterjan ve solvent ile temizlenir. Temizlik sonrası sargılar sarım yapılan motorlara uygulanan fırınlama işlemine tabi tutulur ve fırın sonrası koruyucu vernik ile verniklenir.

 

b) Varsa fırça tutucular kumlama makinesinde kumlanarak kir ve oksit tabakalarından arındırılır. Oksitlenen izolatörlerde aynı şekilde kumlanarak temizlenir.

 

c) Varsa bileziklerin tornası yapılırarak yapılarak ovalitesinin %2 seviyelerine getirilir  ve yüzeyi taşlanarak yüzey pürüzlülük değerleri 1,25-1,75 mikrometre aralığına getirilir.

 

d) Aşınan ve vernik dolan civata diş  yuvaları klavuz ile temizlenir.

 

e) Bozuk olan yatak yerleri ve flançlar burçlama yöntemiz ile onarılır ve mikrometre ile toleransında olup olmadığı kontrol edilir.

 

f) Rotor tüm dönen parçalrı ile ISO 1940-1 standardına ve kaplin/kasnağın kamalanma şekli ve balanslanma şekline göre tam kama veya yarım kama ile balansı alınır. Kaplin/kasnağın balansı aynı standart ve kamalanma yöntemi dikkate alınarak ayrı olarak balansı alınır.

 

8) Montaj

 

a) Rotor miline uygun çapta boru takılarak çift vinç yardımı ile veya tek vinç ile karşıt ağırlık oluşturarak stator içerisinde monte edilir.

 

b) İç yağ kapakları mile geçirilir.

 

c) Rulmanlar endüksiyonlu ve demanyetizasyonlu rulman ısıtma cihazı ile ortam sıcaklığına 80°C ilave edilerek ısıtılır ve ısınma sonrası demanyetize edilerek mil üzerindeki yuvasına monte edilir.

 

d) Rulman içi ve yağ kapaklarındaki yağ haznesi yeterli miktarda ve özellikte gres yağı ile yağlanır.

 

e) Kapaklar monte edilerek tüm civatalara gevşemeyi önleyici yaylı rondela takılarak uygun tork ile sıkılır.

 

f) Fırçalar tutucular ile bilezik arasındaki mesafe 2-2,5 mm olarak ayarlanarak fırçalar monte edilir. 

 

g) Kaplin/kasnak üzerine alev vurulmadan özel imal edilmiş endüksiyonlu ve demanyetizasyonlu kaplin ısıtma cihazı ile ısıtılarak mil üzerine monte edilir.

 

9) Final Testi ;

 

a) Sargıların megger ile izolasyon testi yapılır.

 

b) Bilezikli motor ise bilezikler açık devre iken statora nominal voltaj vererek stator akım, kayıp güç ve rotor voltajları kontrol edilir. Rotor sargılarının uygun ve eşit gerilim çıktığı kontrol edilir. Kayıp güçler motorun demir kaybıdır.

 

c) Motor nominal voltajında döndürülerek stator akım, kayıp güçleri kayıt edilir. Bu güç motorun demir ,rüzgar ve sürtünme kaybıdır.

 

d) Motorun mili kilitlenir ve stator anma akımı geçirilerek statorun gerilim ve gücü kayıt edilir. Bu güç motorun bakır kaybıdır.

 

e) Motor nominal devrinde dönerken yataklardan vibrasyon ölçümü yapılarak vibrasyon analizi , balans kontrolü yapılır ve rulman performansları ölçülür.

 

f) Rulman kulaklığı ile rulmanların sesi dinlenir.

 

g) 30 dk çalışma sonrası yatak sıcaklıkları ölçülerek kontrol edilir.

 

10) Paketleme ;

 

a) Testten geçen motor gövdesi temizlenerek boyanır.

b) Boyası kuruyan motor streç filim ile kaplanarak üniversal palet üzerine özel bağ ile bağlanarak sevke hazır hale getirilir.

 

MOTOR BAKIMLARI

Elektrik Motor ve Generatörleri hesaplanan çalışma saatleri sonrasında bakımlarının yapılması gereklidir.  Bu bakımlar, makinenizin plansız duruşlarını önlemesi ve daha büyük ve masraflı hasarların oluşmasını engellemesi için yapılmaktadır.

 

Bakım zamanlarını etkileyen faktörler şu şekildedir. ,

 

Makinenin cinsi;  AC, DC , Generatör .

 

Makinenin tipi ; sincap kafes, bilezikli ,kollektörlü ,rulmanlı ,metal yataklı .

 

Makinenin özelliği; Koruma sınıfı, çalışma sınıfı ,devri .

 

Makinenin sürdüğü /sürüldüğü ekipman  ve özelliği; Değirmen ,pompa, kompresör ,fan ,redüktör ,kayış kasnak,dizel motor,türbin.

 

Makinenin çalıştığı ortam ; Ortam Isısı , ortam kimyası ,ortam tozu vs etkilidir.

 

Genellikle motorların bakım zamanını motoru makinesinde kullanan imalatçılar belirleyerek makinenin manuelinde belirtirler. Aksi halde uzman görüşü ve kullanım tecrübesi ile bakım zamanları  belirlenmelidir.

 

AC bilezikli motorlar için ortalama 3 yıl , sincap kafesli motorlar için 4-5 yıl DC motorlar için 2 yıl atelye bakım peryotları planlanmalıdır. ( Diğer faktörler gözönüne alınarak bu süreler uzatılır veya kısaltılabilir.)

 

Generatörlerin saha ve atelye bakım planlaması çalışma saatlerine ve start sayılarına göre hesaplanarak yapılmalıdır.

 

MOTOR BAKIMLARI

1- ÖN TEST;

a) Motor ve Generatörler bakım öncesi mümkünse yerinde izolasyon ve vibrasyon ölçümleri yapılarak kayıt altına alınmalıdır.

 

b) Motor ve Generatörler atelyede demontaja başlamadan önce ön teste tabi tutulmalıdır

 

Ön testte makinenin durumu dikkate alınarak;

 

-Sargıların izolasyon testleri yapılır .

 

-Sargı ısıtıcı ve sargı ve yatak RTD’leri ölçülür.

 

Motorlar mümkünse nominal voltaj ve devrinde döndürülerek elektriksel ve mekaniksel ölçümleri yapılarak kayıt altına alınırlar.

 

Ön testte ;

 

- Motor sargılarının durumu

 

- Hava aralığı ,

 

- Stator ,rotor nüve gevşekliği

 

- Bilezik , kollektör gevşekliği

 

- Rulmanların durumu

 

- Rotor balansının durumu

 

Kontrol edilerek tespitler yapılır.

 

2- KAPLİN VE RULMAN ÇEKİLMESİ;

a) Motordakaplin veya kasnak olması durumunda demonte öncesi mildeki konumları kumpas

ile ölçülerek kaydedilir . Kaplinin mil kamasına göre yapısı incelenir. Kaplinde sabitleme civatası olması durumunda gevşetilir .

 

b) Kaplin 120 derece açılı ayakları olan hidrolik çektirme ile milden çekilir. Bunun sebebi kaplinin mil üzerinde kasmadan

çektirmek  ve kaplin ile mile zarar gelmesini önlemektir.

Kontrollü bir şekilde verilen basınç ile birlikte kaplin üzeri alevli ısı kaynağı ile ısıtılarak genleşmesi sağlanır ve bu şekilde kolayca  mil üzerinden çektirilir.

 

3- SALGI  ÖLÇÜMÜ;

a) Kaplin demonte edildikten sonra milüzerinde komparatörle salgı ölçümü yapılır. Salgının kaplin yeri orta bölgesinde   % 3-5 ‘i geçmemesi gerekir.

 

b) Salgının %3-5 i geçmesi durumunda milin onarılması gerekmektedir.  .Salgılı bir mil yükle bağlantı

Yapıldığında eksenden kayacak ve vibrasyon meydana getirecektir.

 

Kaynak ile onarımı ; Tavsiye edilmez , bunun sebebi kaynağın mili sertleştirmesi ve kırılgan hale getirmesidir.

 

Kaplama  yöntemi; Tavsiye edilmez , sebebi maliyet ve kaplamanın kaplin montaj ve demontajı sırasında

kalkma riski olmasıdır.

 

Torna yöntemi ;  Tavsiye edilen yöntemdir. Kaplin yeri toz paso yöntemi ile tornalanarak düzeltilir ve yeni

ölçüye göre kaplin imal edilir veya  mevcut kaplin içi doldurularak işlenir.

 

Yeni mil imali ; Salgının mil durumuna göre fazla ollması durumunda eski milin demonte edilerek yeni mil imal

edilmesi gerekir.

 

4- MEKANİK EXPERTİZ;

a) Motor rotoru mil rulman yerleri dış çap mikrometresi ile %1 hassasiyetle ölçülür.

 

b) Gövde kapağı rulman yerleri iç çap mikrometresi ile %1 hassasiyetle ölçülür

 

c) Mil kaplin yeri ve kaplin/kasnak içi de mikrometreler ile ölçülür.

 

d) Exproof motorlarda motorların özellikleri açısından yağlama flanşı klemens kapağı gibi tüm  geçmeYerleri

iç ve dış mikrometreler ile ölçülür.

 

Rulman toleransları imalatçı tarafından belirlenir . Endüstriyel ağır sanayi  motorlarında genel uygulama olarak mil +0 ila +25 mikrometre, Kapak +0 ile +45 mikro metre arasıdır. Tolerans miktarına motor devri ve yatak büyüklüğü ve kullanılan rulman boşluğu etki eder.

 

5- ELEKTRİK EXPERTİZİ;

a) Sargıların megger izolasyon testi yapılır.

 

b) Gerekliliğe göre gerekiyorsa Hi-POT  Surge testleri yapılır.

 

c) Yatak izolasyonu varsa 100 Volt’ta  megger testi yapılır.

 

d) %0,1 hassasiyetle DC direnç testleri yapılır

 

e) Isıtıcı varsa direnç testleri yapılır.

 

RTD ısı algılayıcılar varsa direnç testleri yapılır.

 

Manyetik alan geçirilerek nüve testleri yapılır.

 

Göz kontrolü ile gevşek kopuk bobin bandaj vs. arızaları gözlemlenir.

 

6- YIKAMA VE TEMİZLİK;

Sargılar basınçlı sıcak su püskürten ve su içerisine ayarlı temizleme deterjanı karıştıran makine ile tüm kirlerden arındırılıncaya kadar yıkanarak temizlenir. Uygulama özel bir kabinde uygun koruyucu ekipman kullanan tecrübeli ustalar tarafından veya gözetimi altında yapılır.

 

b) Motora ait tüm parçalar, kapak , rotor , kaplin vs. ekipmanlar da aynı şekilde yıkanarak temizlenir.

 

c) Özellikle generatörde veya motorlara takılı yıkama uygulamasından etkilenebilecek özel ekipman devre vs. düzeneği bulunuyorsa bunlar yıkama öncesinde demonte edilirler.

 

7- FIRINLAMA VE VERNİKLEME;

a) Motorlaryıkandıktan sonra kurutma fırınında fırınlanırlar. Fırın ısısı ısı kontrol rölesi ile ayarlanır ve sabit tutulur.

 

b)Fırının içerisinde havayı homojen olarak sirküle eden fanlar ve gaz tahliye bacaları bulunmalıdır.

 

c) Motorlar standart olarak 100 derecede 24 saat , 130 derecede 15 saat fırında tutularak kurutulurlar.

 

d) Fırın sonrası sargı izolasyonları megger cihazı ile ölçüldükten sonra değeri standartlara göre iyiyse vernikleme işlemine tabi tutulur.

 

e) Verniklemede sıcak sargı üzerine uygulanan vernik incelerek sargı içerisine emilir. Isı sınıfına göre uygun fırın verniği uygulamak çok önemlidir. Vernik kullanılmadığı zaman özel tertibatlı vacumlu kapta muhafaza edilir ve uygulama esnasında basınçlı hava ile belli bir basınçta sargılara püskürtülür. Vernikleme işlemi sonrasında  motorlar tekrar aynı

sürelerde fırınlanır.

 

8- KUMLAMA;

 a) Fırça tutucu ve klemens gibi camelyaf veya seramik malzemelerin üzeri iletken veya yalıtkan oksit tabakası ve kir ile kaplanır. Su ve kimyasal malzemeler bunları temizlemede yetersiz kalır. Kumlama yöntemi bu kirleri yüzeyden mekanik kuvvet ile atarak mükemmel bir temizlik sağlar.

 

9- BALANS;

İso 1940-1 standardına göre yapılan balans işleminde dikkat edilmesi gereken ,döner parçaların üzerinde olması ve

bunların noklamalarına uygun monte edilmesi ve kama ile kaplin/kasnağın durumudur.

 

Rotor mili kaplin yeri alın üzerinde H (Half-Yarım) veya F (Full-Tam) harfi ile balans alınırken kamanın durumu işaretlenmiştir.

 

Kaplinin/kasnağın balansı da buna uygun alınmalıdır. Rotorun Half-Yarım kama balansı alındıysa kaplin/kasnak balansı tam kama , Eğer rotor balansı tam kama alındıysa kaplin/kasnak balansı yarım kama (kamasız) olarak alınmalıdır.

 

Kaplin/kasnak uzunluğu rotor kamasından kısa ile  rotor tam kama kaplin/kasnak ise kamasız alınmalıdır. Veya rotor yarım kama alındıysa ve kaplin/kasnak kamalı alındıysa rotor üzerindeki kaplin/kasnak içindeki kamanın dışarda

kalan kısmı kesilerek yarım kama haline getirilir.

 

10- RULMAN MONTAJI;

a) Rulmanlar manyetik yöntemle ısıtılır. Gücü manuel ve otomatik olarak ayarlı olan cihazlar ile rulmandan akım geçirilir ve ısı algılayıcı ile kontrollü bir şekilde ısıtılır. Dikkat edilmesi gereken husus kolay bir montaj için rulman

uygulanacak ısı ,ortam ısısına 80 derece ilave edilerek bulunur. Daha fazla ısı rulmanın bozulmasına yol açabilir.

 

Uygun ıısıya gelmesi ile birlikte cihaz otomatik olarak demanyetizasyon yönergesi ile gerilimi kademeli olarak azaltarak rulmanın mıknatıslığını yok eder ve takılması için sinyal verir . Enerjinin ani kesilmesi rulman çeliği üzerinde artık mıknatıslık oluşturabileceği için etraftan metal tozları ve parçaları çekmesi sonucu nda bozulma riski olabilecektir.

 

Sinus kontrolü her iki alternasta çıkan ve yükselen kenarların aynı anda iletime ve kesime sokulmasıyla yapılmaktadır.

 

11- FİNAL TESTİ;

 a) Standart izolasyon testleri ve görsel muayeneler tamamlandıktan sonra motorlar döndürme testine alınırlar

 

 b) Elektriksel  ve manyetik alan ile ilgili arızaların belli olması için nominal gerilim verilmesi önemlidir.

 

 c) Rulman ve mekanik arızalar için de nominal devir ile döndürülmesi önemlidir. Sistemimiz 6000 Volt ‘  kadar gerilim verebilmektedir.

 

 d) DC motorlarda özellikle yük testi önem kazanmaktadır. Sistemimiz 250 kW ‘ a kadar yükleme yapabilmektedir.

 

 e) Bilezikli motorlarda rotor sargı ve bilezilk bağlantılarından emin olmak içinilk önce bilezikleri kısa devre yapmadan statora nominal gerilimi verilip rotor bilezikleri üzerinden rotor gerilimi okunarak etiket bilgileri ile karşılaştırılmalıdır.

 

 f) Boşta dönerken yapılacak FFT vibrasyon analizi ve gE Envelop testleri ile vibrasyon ve rulmanlara ait detaylı bilgiler elde edilebilir.

 

Bodrum Motor  Sarımı

Bodrum bobinaj

bodrum pompa sarımı

bodrum dalgıç pompa sarımı


Alfa Bodrum Mühendislik olarak amacımız, Hidrofor servis sektöründe yüksek kalitede hizmet sunmak. Aynı zamanda en üst seviyede müşteri memnuniyetini hedefleyen ileri teknoloji çözümlerini geliştirmek,vyüksek hizmet kalitesini standart hale getirmektir.

 

Kalite bilinci ile kurumsal ve bireysel müşterilerimizin gelişim ve değişim süreçleriyle ilgili ihtiyaçlarını tespit ederek, bilgi birikimi paylaşımı ve bu paylaşımı uygulamalara dönüştürecek yaklaşımlarla, insan kaynakları ve eğitim faaliyetleri açısından farklılıklar yaratarak beklentileri en üst düzeyde artırmak, müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

 

Bodrum Hidrofor servis alanındaki deneyimli kadromuzla,bilgiye dayalı yüksek teknoloji çözümleri sunan, sürekli kendini geliştiren,yenilikleri takip eden, profesyonel altyapıya sahip ekibiyle fark oluşturarak, Bodrum Hidrofor servisi sektöründe “tek adres” olmaktır.

 

İş, insan ve sistem anlayışına bütüncül yaklaşımlar sunarak. Bu bütüncül yaklaşıma hizmet eden her değişkeni izleyip kurumsal özgün çözümler üretmek. Küresel ihtiyaçlara cevap verebilecek ve ülkemiz kurumlarının sürdürülebilir gelişmesine ve yaşantısına katkıda bulunmak üzere hizmet vermek, projelendirmek ve bilginin kullanımını yaygınlaştırmaktır

 

Kalitemizi ve tecrübemizi Bodrum tüm semtlerine ısıtma ve ısıtma, soğutma ve hidrofor cihazı sahiplerinin ihtiyaçlarına sunmaktayız.

 

Cihanızınız Güvenilir Ellerde!

 

Her türlü Hidrofor markasının tamir ve bakım hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca 24 saat boyunca ister telefondan, ister e-mail üstünden; danışmanlık hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.

 

Hidroforunuzun ömrünü uzatma konusunda web sitemizde bulamadığınız her türlü Bilgi ve tavsiye sorabilirsiniz. Her türlü konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Şirketimiz, kuruluşundan günümüze kadar tecrübeli kadrosu ile İstanbul asya genelinde yerinde montaj, tamir, servis hizmetleri vermekte ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır.

 

Şirketimiz birçok marka ve ürünlerin tamir ve montaj hizmetlerini gerçekleştirmek yetki ve sorumluluğuna sahiptir.

 

Şirketimiz daima yüksek kaliteli, düşük işletme maliyetli ürünlerimiz ile daha ekonomik biçimde müşterilerimize katkı sağlamaya çalışmaktadır

 

Hidrofor bakımı mutlaka hidrofor egitimi almış hidrofor konusunda uzman ve hidroforların çalışma prensiplerini bilen teknik personel tarafından yapılmalıdır.

 

Hidrofor bünyesinde aşırı basınç ve yüksek elektrik voltajı barındıran bir cihazdır.

Lütfen hidroforlarınıza kendiniz müdahale etmeyin.

Tesisatçı-Elektrikçi-Tamirci gibi hidrofor konusunda deneyimi ve teknik bilgisi olmayan şahısların hidroforlarınıza müdahale etmesine izin vermeyin.

bu tür şahıslar hidroforlara ve kendilerine zarar verebilir. Ayrıca hidrofor tamiri içi gerekli yedek parça sadece servislerde bulunmaktadır.

Hidroforunuzun tamir ve bakımı için yetkili servislerinize başvurun.

 

Tüketici tercihi ve talebi doğrultusunda firmamıza hidrofor arızası için müracatta bulunan bütün hidrofor markalarına teknik destek sağlamaktayız.

 

Hidrofor Bakımı nedir?

 

Bünyesinde yüksek basınç ve sanayi elektrigi (Trifaze) bulunduran bu cihazlar yıllık periodik bakımları yapılmadığında ya devre dışı kalır yada istenmeyen üzücü olaylara neden olabilirler.

 

Hidrofor bakımı her 6 ayda bir mutlaka yapılması gereken bir uyğulamadır. Hidroforunuzun sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için mutlaka 6 ayda bir bakım yaptırılmalıdır.

 

Komprosör tipi piston pompalı hidroforlar çok dayanıklı ve uzun ömürlü hidrofor tipleridir.Bu hidroforlar mekanik malzemelerden oluştuğundan biyel kolları,kranklar,rulmanlar 6 ayda bir yaglanmalı pis yanmış yağ boşaltılmalı yeni yağ konulmalı kol ve pik ayarları yapılmalı, salamastra yuvasından su akıtıyorsa salamastra ayarı yapılmalı yada salamastra yatağı komple degiştirilmelidir. Denge tankında bulunan hava su ayarı yeniden ayarlanmalı depodan su emişi ve gövde kapağından hava emişi dengelenmelidir. Basınç şartel ayarlarıda özelligini ve hassas ayar niteligini kaybetmiş olabilir bu yüzden basınç şartel kontrolüde yapılmalıdır.

 

Kademeli pompalar yada santrufüj tip pompalarda farklı bakımlar yapılmaktadır. Kademeler arasına dolan kum ve çamurlar temişzlenmeli, sarnıç kalepeleri kontrol edilmeli, denge tankları ( Genleşme Tankı) içerisindeki hava oranı kontrol edilmelidir.

 

Bir hidrofor bakımsız kalmışsa birde bulunduğu alan rutubetli yada su içerisindeyse o hidrofor çok tehlikeli bir cihaz durumundadır. Kesinlikle hidrofor deyip geçmeyin ve bu cihazları gözardı etmeyin. 6 ayda yada yılda bir 50-100 tl paradan kaçıp bakımını ihmal ettiginiz bu cihazlar istenmeyen çok üzücü olaylara neden olabilir.!

           

Alfa Bodrum Mühendislik teknik servis olarak 33 Yıldır Kombi ve Hidrofor sistemleri üzerine teknik servis hizmeti sağlayan firmamız siz değerli müşterilerimizin tercihi ve talebi doğrultusunda Baymak Hidrofor, Alfen Hidrofor, Alarko Hidrofor, Wilo Hidrofor, Mas Pompa, Dap pompaların yanı sıra - Baymak Kombi, Alarko Kombi, Ariston Kombi, Demirdöküm Kombi, Eca Kombi, Ferroli Kombi, Vaillant Kombi markalarına'da özel servis hizmeti sağlamaktadır. Sunduğumuz bütün hizmetler garanti kapsamındadır.

 

 

BAYMAK HİDROFOR TAMİR VE BAKIMI

 

Firmamız baymak marka bütün hidroforlara teknik servis hizmeti sağlamaktadır.

Baymak piston pompalı hidrofor, Baymak paket hidrofor.

Baymak santrifuj hidrofor, Baymak dik kademeli hidrofor, Baymak jet hidrofor, Baymak press hidrofor, Baymak marka hidrofor tamir ve bakımları

Hidrofor Yetkili Servisi | Hidrofor Servisi | Hidrofor Tamiri | Hidrofor Bakımı

Teknik servisimizde baymak alarko alfen marka hidroforlara teknik servis hizmeti sunulmaktadır.

Hizmet sunduğumuz markalara ait hidrofor tamir işlemleri hidroforun tamiri ve parça degişimine göre 1 ila 3 yıl arasında GARANTİ uygulamasına alınır.

Alfa Bodrum Mühendislik 33 yıldır hidrofor servis hizmeti sunmaktadır.

Hidrofor Yetkili Servisi | Hidrofor Servisi | Hidrofor Tamiri | Hidrofor Bakımı

 

HİDROFOR REVİZYONU

 

Piston pompalı hidroforlar kolay kolay arıza yapmayan çok uzun ömürlü hidroforlardır. İstanbul Avrupa yakasında hizmet sunduğumuz Şişli-Nişantaşı-Osmanbey-Harbiye-Taksim-Cihangir-Kurtuluş-Feriköy-Başiktaş-Kasımpaşa bölgelerinde bir çok binada 35-40 yaşında piston pompalı hidrofor mevcuttur.

Piston pompalı hidroforlar bakımsız bırakılmaması ve ihmal edilmemesi gereken cihazlardır.

Elektrik motoru,Elektrik motorunun kayışlar vasıtası ile çevirdigi kasnak,Mekanik aksamların bulunduğu gövde (Krank,P.Kol,Pik,Dişli,Burç) su sızdırmazlığını sağlayan salamastra yatağı, Su emme ve basma görevi yapan sübapların yer aldığı döküm su gövdesi,Basınç tankı ve otomatik şartelden oluşur.

Mekanik parçalarrın yer aldığı gövde içerisindeki dişli,p.kolu,pik,rulman ve krankların sürtünmeden dolayı aşınmaması için motor yağı bulunmaktadır.

Sübapların yer aldığı döküm su gövdesi sürekli basınçlı su ile temas halindedir.

Bu tipdeki hidroforlar uzun süre bakımsız bırakıldığında resimlerde gördügünüz gibi su gövdelerinin iç kısımlarında yer alan sübaplar kireç bağlar,çamur ve balçık tabakaları oluşur. Mekanik kısımdaki parçalar içindeki yağın zamanla deforme olması soncu aşınır ve sürtünmeden dolayı arıza yapar.

Bu tipdeki hidroforlar 6 ayda bir bakımdan geçmeli mekanik aksamdaki yanmış yag ve yağ yatağı temizlenmeli yeni motor yağı konulmalı, döküm gövde içindeki sübaplar kontrol edilmeli, salamastra yatagı ayarlanmalı, basın ayarı dengelenmeli ve tanktaki hava oranı ayarlanmalıdır.

Piston pompalı bir hidrofor 5-10 yıl arasında hiç arıza yapmadan sorunsuzca çalışabilir.

Hidroforların sorunsuzca çalışması için 4-5 yılda bir revizyondan geçmesi gerekmektedir.

Revizyon yapılmak için bulunduğu yerden alınan bir hidrofor firmamız kurtuluş teknik servis atölyelerinde tıpkı fabrika çıkışı gibi sıfır bir hidrofor halini alır. Mekanik aksamlar komple yenilenir, Su gövdesi tornada kireçlerden arındırılır gövde içindeki parçalar degiştirilir ve revizyondan geçen hidrofora 2 yıl GARANTİ verilir. Döküm gövde degişimlerine 3 yıl GARANTİ verilmektedir.

Hidrofor Yetkili Servisi | Hidrofor Servisi | Hidrofor Tamiri | Hidrofor Bakımı

 

Hidrofor Çalışmıyor

 

Hidroforunuz çalışmıyorsa sizin müdahale edebileceginiz bir durum yoktur.

Hidroforun çalışmamasına neden olan bir sürü etken mevcuttur.

Degerli tüketici hidrofor üzerinde aşırı elektrik voldajı ve yüksek basınç bulunduran tehlikeli cihazlardır. Bu cihazlara hidrofor konusunda deneyimi olmayan kişiler müdahale yapmamalıdır.

Hidrofor arızalarında mutlaka hidrofor servislerine başvurmanız gerekmektedir.

Hidroforla ilgili bütün sorunlarınızı ikamet ettiginiz bölgenize hizmet sunan firmamızın şubelerinden birini arayarak ( iletişim ) telefona çıkacak olan hidrofor konusunda uzman teknisyenimize anlatıp bilgi alabilirsiniz

 

Alfa Bodrum Mühendislik teknik servis olarak 33 Yıldır Kombi ve Hidrofor sistemleri üzerine teknik servis hizmeti sağlayan firmamız siz değerli müşterilerimizin tercihi ve talebi doğrultusunda Baymak Hidrofor, Alfen Hidrofor, Alarko Hidrofor, Wilo Hidrofor, Mas Pompa, Dap pompaların yanı sıra - Baymak Kombi, Alarko Kombi, Ariston Kombi, Demirdöküm Kombi, Eca Kombi, Ferroli Kombi, Vaillant Kombi markalarına'da özel servis hizmeti sağlamaktadır. Sunduğumuz bütün hizmetler garanti kapsamındadır.

Hidrofor Yetkili Servisi | Hidrofor Servisi | Hidrofor Tamiri | Hidrofor Bakımı

 

 

Hidrofor Su Basmıyor

 

Hidroforunuz çalışıyor fakat su basmıyorsa öncelikle bu hidroforun elektrigini kapatın.

Hidroforun su emişi yaptığı depoyu kontrol edip depoda su olup olmadığını kontrol edin.

Degerli tüketici hidrofor üzerinde aşırı elektrik voltajı ve yüksek basınç bulunduran tehlikeli cihazlardır.Bu cihazlara hidrofor konusunda deneyimi olmayan kişiler müdahale yapmamalıdır. Hidrofor arızalarında mutlaka hidrofor servislerine başvurmanız gerekmektedir.

Hidroforla ilgili bütün sorunlarınızı ikamet ettiginiz bölgenize hizmet sunan firmamızın şubelerinden birini arayarak ( iletişim ) telefona çıkacak olan hidrofor konusunda uzman teknisyenimize anlatıp bilgi alabilirsiniz.

 

MARKASI NE OLURSA OLSUN TÜM HİDROFORLARINIZI KURULUM,YEDEK PARÇAVE YERİNDE TAMİR VE BAKIM HİZMETİ VERMEKTEYİZ.

MEMBRAN DEĞİŞİMİ,GENEL BAKIM,PERİYODİK BAKIM,BASINÇ

ŞALTERİ DEĞİŞİMİ,POMPA DEĞİŞİMİ,FLATÖR ŞAMANDIRA

DEĞİŞİMİ,HİDROFOR PANOSU YAPIMI VE ONARIMI,

FİRMAMIZLA YILLIK HİDROFOR BAKIM ANLAŞMASI

YAPABİLİRSİNİZ.HİDROFOR TANKI BASINÇ AYARI

 

Hidroforlar bünyelerinde aşırı basınç ve güçlü elektrik akimi bulunduran cihazlardır.

Teknik bilgi ve deneyimi olmayan kisiler müdahale yapmamalıdır. 

Genel bakımlarını mutlaka hidrofor bilgisi olan ehli kişilerin (servis elemanı) yapması gerekmektedir.

Hidrofor üzerinde bulunan basinç sarteli kesinlikle ellenmemelidir.

Her hidroforun bir çalisma basinç ayari vardir bu binanin yükseklik ve daire adedine göre irtifa ve su kullanim miktari hesaplanarak min ve max olarak teknik servis elemani tarafindan ayarlanir. Bakimsiz birakilan bir hidrofor üzücü kazalara neden olabilir. Hidrofor bakımında, Kesinlikle hidrofor çalisirken yada içerisinde 1-2-3-4-5-6 bar basinç varken hiç bir baglantiyi sökmeyin ve gevsetmeyin.

 

Hidrofor Bakımı Nasıl Yapılır

Hidrofor Bakımı Nedir? Ve Hidrofor Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Hidrofor bakımında, Bakim uzmanlik gerektiren ve sistemden anlayan kisilerin yapmasi gereken bir islemdir.

Hidrofor bakımında, Apartman hidroforlari ihmal edilmemelidir.

Hidrofor bakımlarında, Tüm hidroforlara kumanda panosu ve su seviye flatörü takilmalidir.

Hidrofor bakımlarında, hakkinda teknik destek garantili ve saglikli bir sekilde firmamizdan verilmektedir.

Hidrofor bakımlarında, ne kadar süre içersinde yapilmalidir?

Hidrofor bakımlarında; Hidroforlarinizin kendinizin ve hidroforlarin sagligi açisindan 6 ayda bir yaptirmanizda fayda vardir.

Hidrofor bakımlarında, piston pompali hidroforlarda yag degisimleri salmastra yuvalarinin sikilmasi hava yastigi oranin ayari muntazam araliklarla yapilmalidir.

Hidrofor bakımlarında, Santrifüj küreli hidroforlarda küre içerisinde bulunan balonun havasi kürenin üst kisminda bulunan sübab vasitasiyla kontrol edilebilir kesinlikle sistem devrede iken yada içerisinde basinç varken küreyi sökmeyin.

Hidrofor bakımlarında, Küreye hava basmaniz gerekiyorsa bunu hidroforu kapatip bir musluk açarak hidrofor içersindeki basinç sifira indirdikten sonra yapmalisiniz.

Hidrofor bakımlarında, Santrifüj hidroforlarda basinç sarteli nipeli ve basinç sartel yuvasi 3-4 yilda bir sökülüp içerinde olusan çamur ve kireç tabakasi temizletilmelidir.

Hidrofor bakımında, Su depolarinizi sagliginiz açisindan 2-3 yilda bir mutlaka temizletmelisiniz.

 

HİDROFOR onarım, tamir ve servis hizmetleri departmanımızda firmamızca yapılan her yedek parçalarınıza 1 yıl garanti vermektedir.

 

Hidrofor  Servisimiz  sorunlarınıza hızlı çözüm hizmetiyle, merkezimizin sağlamış olduğu, Bodrum Hidrofor özel servis, Bodrum Hidrofor bakım, Bodrum Hidrofor Montaj, Bodrum Hidrofor onarım, Bodrum Hidrofor arıza, Yıllık hidrofor bakımı ve benzeri hizmetlerden faydalanabilmek için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Hidrofor  Servisimiz, siz müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutarak, sizlere en iyi hizmeti verebilmek için, her geçen gün artan müşteri kitlesine ulaşabilmek için, teknik servis ekibi ve deneyimli personeli ile hizmetinizdedir.

 

Hidrofor  Servisimiz, bütçenizi düşünerek, en kaliteli ve ucuz hizmeti sağlamaktadır. Ürününüzde meydana gelen herhangi bir arıza durumunda, çağrı merkezini arayarak, size ulaşılabilecek irtibat bilgilerini ve üründe meydana gelen sorunu belirtiniz. Çağrı merkezimiz tarafından size yönlendirilecek deneyimli ve uzman personelimiz, arızanın nedenini en hızlı şekilde tespit eder.

 

Bodrum Hidrofor  Servisi teknik ekibi tarafından tespit edilen arıza, mümkünse yerinde yapılacak müdahaleyle, gerekirse de, teknik servis merkezinde, gerekli parçanın onarımı ya da orijinal parça değişimi yapılarak, ilk günkü gibi kullanılır hale getirilir ve size teslim edilir.

Hidrofor  Servisimiz, bütçenize uygun şekilde, montaj, bakım, yıllık periyodik bakım, yedek parça değişimi, aksesuar ilavesi ya da değişimi gibi hizmetler en kaliteli ve hızlı şekilde sunularak, siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti en üst düzeyde tutulur.

 

Bodrum Hidrofor  Servisi olarak ihtiyaç duyduğunuz herzaman sizinleyiz.Hidrofor bakım ve arızalarınızda, Ehliyetli ve kaliteli ekibimizle sizlere güvenli huzurlu ve konforlu ortamlar hazırlamak amacındayız.

 

HİDROFOR SEÇİMİ

 

En iyi Hidrofor hangisi, hidrofor özellikleri, Hidrofor Seçim, Hidrofor Seçim Tablosu, Hidrofor Seçimi

 

HİDROFOR SEÇİM TABLOSU, PRATİK SEÇİM

 

hidrofor seçiminde binanın eski oluşu dikkate alınmalı,tablo verilerinin bir üst değerindeki hidroforu seçmek gereklidir,eski tesisatlarda tıkanıklık mevcut olduğundan basınç yüksek olması gerekir,örneğin:6 kat 24 daire bir binanın tablo verisi max. basınç değeri5,5bar görülür,fakat asıl burada gerekli olan basınç max.6,5bar dır,bu nedenle bu güçte bir hidrofor seçmek daha sağlıklıdır,hidrofor etiket değeri hmax.6 bar olan bir pompa en fazla max.5,5 barda çalışır,size 6 bar gerekli ise 6 bar üzeri güçte bir hidrofor seçmeniz gereklidir,bu sayede hidrofor ömrü daha uzun olur..

 

Daire sayısı            Kat sayısı    Basınç (bar)    Motor gücü     Tank hacmi   Diğer özellikler

2                      2                      3                      0.50 hp            24 lt.            monofaze

4                      2                      3,5                   0,50 hp            24 lt            monofaze

6                      3                      4                      0,75 hp            24 lt            monofaze

10                    5                      5                      1 hp                 50 lt            monofaze

12                    4                      5.5                   1,36 hp            50 lt            monofaze veya trifaze

14                    7                      5,5                   2 hp                 50 lt            monofaze veya trifaze

18                    6                      6                      3hp                  80 lt            trifaze

20                    5                      6                      3 hp                 80 lt            trifaze

18                    9                      7                      3 hp                 100 lt            trifaze

28                    7                      7                      4 hp                 100 lt            trifaze

24                    8                      7                      4 hp                 100 lt            trifaze

30                    10                    7,5                   5,5 hp              200 lt            trifaze

35                    12                    8                      5,5 hp              200 lt            trifaze

40                    10                    8.5                   5,5 hp              300 lt            trifaze

 

 

Bodrum Buderus Hidrofor Servisi ,Bodrum ECA Hidrofor Servisi

Bodrum Wilo Hidrofor Servisi ,Demirdöküm Hidrofor Servisi ,Hidrofor Servisi ,Daf Hidrofor Servisi ,Mas Hidrofor Servisi ,Alarko Hidrofor Servisi ,Buderus Hidrofor Servisi

Hidroforum Sürekli Çalışıyor, Hidrofor Arızaları , Hidrofor Tesisatı Montajı

Hidrofor Seçimi Nasıl Yapılır? Hidrofor Mebranı, Bodrum Hidrofor Servisi

Servis Bölgelerimiz, Bitez Hidrofor Servisi

HİDROFOR NEDİR?, Bodrum Hİdrofor Servisi..., HİDROFOR SERVİSİ

BODRUM WİLO | BODRUM DEMİRDÖKÜM | BODRUM BAYMAK | BODRUM ECA | BODRUM BUDERUS | BODRUM DAF | BODRUM MAS | BODRUM PENTAX

BODRUM Hidrofor Bakımı | BODRUM Hidrofor Arıza |  BODRUM Hidrofor Montajı | BODRUM Hidrofor Servisi

BODRUM HİDROFOR SERVİS HİZMETİ VERDİĞİMİZ MARKALAR

BODRUM Hidrofor Servisi 7/24 Kaliteli Hizmet Anlayışı…

 

1-5 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 3/4''veya 1/2''

1-5 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 3/4''veya 1/2''

2-8 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 3/4''veya 1/2''

2-8 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 3/4''veya 1/2''

3-11 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 3/4''veya 1/2''

3-11 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 3/4''veya 1/2''

4-16 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 1/2''

4-16 Bar TRİFAZE BASINÇ ŞALTERİ 1/2''

24 LT EPDM Hidrofor Membranı, 24 LT EPDM Hidrofor Membranı

35-50 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

35-50 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

80-100-150 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

80-100-150 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

150-200 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

150-200 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

200-300 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

200-300 LT EPDM HİDROFOR MEMBRANI

Hidromat Elektronik Hidrofor Şalteri, Hidrofor Servisi

7/24 Kaliteli Hizmet Anlayışı…, Hidrofor Servis, Hidrofor Seçim Tablosu

200 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI,200 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI,300 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI

300 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI,500 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI,500 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI

 

Hidroforum Sürekli Çalışıyor, Hidrofor Arızaları

Bodrum Hidrofor Tesisatı Montajı, Hidrofor Seçimi Nasıl Yapılır?, Hidrofor Mebranı

Bodrum Hidrofor Servisi , Bodrum Servis Bölgelerimiz

Bodrum Hidrofor Servisi, Hidrofor Servisi , Bodrum Daf Hidrofor Servisi

Bodrum Mas Hidrofor Servisi , Bodrum Alarko Hidrofor Servisi

Hidrofor Servis, Hidrofor Servisi Faaliyetlerimi, SU DEPOSU & HİDROFOR SİSTEMLERİ

Hidrofor Servisi Faaliyetlerimiz, Hidrofor Servisi Faaliyetlerimiz

Hidrofor sistemleri satış ve uygulaması, ARD Tahliye cihazları, Depo yalıtımı,

Yangın dolapları satış ve uygulaması, Dalgıç pompaları satış ve uygulaması,

Su Deposu ve Hidrofor Sistemleri, Su Deposu

Bodrum Hidrofor Servis, Hidrofor Bakımı

Bitez Hidrofor Bakımı, bodrum Hidrofor Bakımı, gümbet Hidrofor Bakımı, türkbükü Hidrofor Bakımı,

Bodrum hidrofor bakımı 05324508058, hidrofor bakımı 05324508058, Hidrofor Bakımı Nasıl Yapılır, Hidrofor bakımı nedir?,

hidrofor bakımında dikkat edilmesi gerekenler, Hidroforların bakımı, istanbul formule Hidrofor Bakımı,

güvercinlik hidrofor bakımı, turgutreis Hidrofor Bakımı, güllük Hidrofor Bakımı, yalıkavak Hidrofor Bakımı,

akyarlar Hidrofor Bakımı, site Hidrofor Bakımı, villa hidrofor bakımı, milas Hidrofor Bakımı, sanayi Hidrofor Bakımı,

gündoğan Hidrofor Bakımı, gümüşlük Hidrofor Bakımı, içmeler Hidrofor Bakımı, tuzla Hidrofor Bakımı

Bodrum Hidrofor Bakımı

BAYMAK HİDROFOR TAMİRİ

Hidrofor Servisi, Hidrofor Tamiri, Hidrofor Bakımı

Hidrofor Revizyonu, Baymak Hidrofor

Alfen Hidrofor, Hidrofor Yetkili Servisi

 

Hidrofor Çalışmıyor, Hidrofor Su Basmıyor

Hidrofor Yetkili Servisi | Hidrofor Servisi | Hidrofor Tamiri | Hidrofor Bakımı

HİDROFOR BAKIMI, HİDROFOR SERVİSİ, baymak piston pompali hidrofor, Hidrofor Bakımı

baymak hidrofor, Hidrofor Revizyonu, baymak hidrofor, Hidrofor Montajı, alfen hidrofor

baymak hidrofor,daf hidrofor,dab,alfen,standart,sumak,lowara,vilo tamir,

kartal hidrofor servisi tamiri,pendik hidrofor servisi tamiri,maltepe hidrofor servisi tamiri,tuzla hidrofor servisi tamiri,

Bodrum Demirdöküm hidrofor servisi            , Bodrum ECA hidrofor servisi

Bodrum Baymak hidrofor servisi            Buderus hidrofor servisi

Bodrum Alarko hidrofor servisi            Bodrum Daf Hidrofor servisi

Bodrum Buderus Hidrofor servisi            Bodrum Mas Hidrafor servisi

Her marka Hidrofor arıza bakım satış ve servis hizmetleri Bodrum Dalgıç pompa , Bodrum bahçe pompası hidrafor pompası , Bodrum foseptik pompa servis , arıza ve bakım servisi Baymak – Demirdöküm – alarko – wilo hidrofor, Bodrum wilo pompa servisi – mas – ve diğer markalar hidrofor servisi

Su Pompaları, Hidroforlar, Yedek Parça, Bodrum Dalgıç Pompalar, Yüzey Pompaları

Derin Kuyu Pompalar, Küçük Hidroforlar, Tek Pompalı Hidrofor, Çift Pompalı Hidrofor, Yangın Hidroforları

Yıkama Parçaları, Süpürge Parçaları, Su Pompası Parçaları, Hidrofor Parçaları

 

HİDROFORLAR DALGIÇ POMPALAR SU POMPALARI WC POMPALARI HİDROFOR YEDEK PARÇA OTO YIKAMA YEDEK PARÇA SİRKÜLASYON

24 LT YATIK HİDROFOR GENLEŞME TANKI

24 LT HİDROFOR GENLEŞME TANKI

50 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI

50 LT YATIK HİDROFOR GENLEŞME TANKI

100 LT DİK HİDROFOR GENLEŞME TANKI

 

Hidrofor Çeşitleri, Yangın Hidrofor Çeşitleri, Dizel Hidrofor Çeşitleri

Havuz Pompaları, Kimyasal ve Asit Pompaları, Sirkülasyon Pompaları

Su Pompası Çeşitleri, Dalgıç Pompa Çeşitleri, Su Filtreleri Çeşitleri

Wc ve Lavobo Pompaları, Hidrofor Yedek Parçaları

Su Arıtma Yedekleri, Yedek Parça Çeşitleri, Benzinli Su Pompaları

Hidrofor ve Dalgıç Kumanda Panoları, Hidrofor Servisi

7/24 Kaliteli Hizmet Anlayışı…

 

BODRUM HİDROFOR SERVİSİ

baymak piston pompali hidrofor, Hidrofor Bakımı

baymak hidrofor, Hidrofor Revizyonu, baymak hidrofor, Hidrofor Montajı, alfen hidrofor

Hidromatlar

Jakuzi Pompaları, Mazot ve Yağ Pompaları

Salyangoz Pompalar, Santrifüj Pompaları, Sıcak Su Pompaları

Yatay Milli Kademeli Pompalar, Komple Paslanmaz Santrifüj Pompalar

Paslanmaz Gövdeli Kademeli Pompalar, Sirkülasyon Pompaları

Preferikal Pompalar, Jet Tipi Pompalar, Süs Havuz Pompaları

Enjektörlü Pompalar, Motopomplar

Yangın Pompaları

Dizel, Elektrikli, Dizel ve Elektrikli, Benzinli ve Elektrikli, Mobil Yangın Söndürme

Dalgıç Pompaları, Elektromanyetik Dalgıç Pompa

Temiz Su Pompaları, Çamur Pompaları

Foseptik Dalgıç Pompaları, Bıçaklı Foseptik Dalgıç Pompaları

Drenaj Dalgıç Pompaları, Keson Kuyu Pompaları, Derin Kuyu Motor ve Pompaları

Temiz Su Pompaları

Stream, Sumak, Troy, Grundfos

Wilo, Baymak, Leo, Pedrollo, Nocchi, City

Havuz Pompaları

Kripsol, Leo, Sumak, Waterfun

Nocchi, Nozbart

Genleşme Tankları

Klasik Genleşme Tankları, Paslanmaz Genleşme Tankları

Patlamayan Genleşme Tankları, Membranlar

Wc Sistemleri

Calpeda, Leo, Sanihydro, Wilo

Bahçe Ekipmanları

Dal Öğütme Makinesi, Testereler

Tırpanlar, Çim Biçme Makineleri

Çim Havalandırma Makineleri, Çit Budama Makineleri

Bodrum Aqua Su Arıtma Sistemleri

Kumanda Panoları, Epc, Etna

Toplu Çekvalfler

Güneş Enerjisi Pompamatları

Grundfos, Leo, Wilo

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.63816.6647
Euro7.27057.2996
Hava Durumu
Takvim
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret156994