Bodrum Havuz Servisi
Bodrum Havuzculuk Bodrum Yüzme Havuzu Bakım, Onarım, Tadilat ve İmalatı


Yüzme havuzu insanların eğlence ve spor maksatlı olarak kullandıkları, mekanik ve kimyasal olarak şartnamelere ve standartlara uygun olarak hazırlanmış, suyun mimari bir yapı içerisinde sunulması işidir.

Güvenli ve sağlıklı bir havuzun oluşabilmesi için, tasarımı, projesi, inşaatı, elektromekanik tesisatı şartnamelere ve standartlara uygun, dezenfeksiyon sisteminin ihtiyaca cevap verebilecek nitelik ve kapasitede, kullanım suyunun özelliklerinin standartlara uygun olması gerekmektedir.

Yüzme havuzu suyu; renksiz, saydam ve biyolojik olarak temiz olmalıdır. İdeal bir havuz suyu, içme suyunun taşıdığı tüm özelliklere sahip olmalı ve bu özelliklerin havuz suyunda devamlılığı sağlanmalıdır.

Yüzme havuzlarında suyun, salgın hastalıklara sebep olmaması, yani mikroorganizmalardan arındırılmış olması gerekmektedir. Havuz suyunun fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik olarak kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Böylelikle yüzme havuzlarından yararlananların, sürekli, güvenli, sağlıklı, konforlu ve eğlenceli kullanımları sağlanmış olacaktır.

Kısaca havuz suyunun, içme suyu niteliğinde olması sağlanmalıdır.

Bunun için bir havuzun, tasarımı, projesi, inşaatı, elektromekanik filtrasyon tesisatı şartnamelere uygun, dezenfeksiyon sisteminin iyi ve kullanılan suyun özelliklerinin standartlara uygun olması gerekir.


HAVUZ SUYU NASIL KİRLENİR ?

 Havuz suyunun içinde gerek yüzen insanlardan, gerekse çevre faktörlerinden kaynaklanan çeşitli kirlilikler söz konusudur.

 Havuza giren her kişi havuz suyunu fiziksel ve kimyasal artıklar bırakarak hızlı bir şekilde kirletir.

 Bu kirlikler; yağ, ter, salya, idrar, kozmetik ürünler, güneş yağları, sabun atıkları, saç, kepek,deri pulları, tekstil elyafları.

Çevre faktörlerinden kaynaklanan , toz, çim, kum-toprak, çam iğneleri vs çeşitli kirlilikler söz konusudur.

 Bu kirlilik kimyasal ve mekanik yöntemlerle yok edilmekte veya insan sağlığına zarar vermeyecek seviyeye düşürülmektedir.

 İri bulandırıcı maddeler olan  Saç, tekstil elyafları, çam iğneleri, deri pulları, yağ, salya ve  sabun atıklarını  kıl tutucu, çöktürme ve filtrasyonla yok edilirler.     .

 Tam çözünmüş anorganik  maddeler olan  sodyum klorür, nitratlar  ise temiz su ilavesi ile oranları düşürülür.

 Tam çözünen organik maddeler olan  idrar ve ter bileşenleri ve mikroorganizmaları da  dezenfeksiyonla yok edilirler.

 Havuz suyu fiziksel olarak berrak görünse de bünyesinde çıplak gözle görülmeyen organik ve inorganik maddeleri barındırır. Bu maddeler bakteri ve virüslerin yaşam şartlarını iyileştiren unsurlar olup, aynı ölçüde dezenfeksiyon işlemini zorlaştıran faktörlerdir.

 Daha hijyenik su kalitesinin temini ve sürekliliği için otomatik dozlama sisteminin ve elektronik kontrol kumanda ünitesinin havuzlarda bulundurulması zorunlu hale gelmiştir.

 Otomatik dozlama sistemleri havuz suyunun ph ve serbest aktif klor değerlerini sürekli kontrol ederek optimal hijyenik şartların oluşmasını ve bu şartların devamlılığını sağlar.HAVUZ TÜRLERİ

Sportif Amaçlı Havuzlar

 Antrenman Havuzları

 Çırpınma Havuzları

 Yarışma Havuzları

 Yarı Olimpik Yüzme Havuzları

 Tam Olimpik Yüzme Havuzları

 Su Topu Havuzları (olimpik havuz bünyesinde olabilir)

 Atlama ve Dalma Havuzları (Kule ve Tremplen eşliğinde)

 Rafting ve kano yarışma Havuzları

Eğlence Amaçlı Hotel Veya Site Havuzları

Bu havuzlarda her türlü su atraksiyonuna izin verilebilir, ancak dizayn kualları standartlarına uygun olmalıdır.


Terapi Amaçlı Havuzlar

Uygulanacak terapi yöntemlere ve kullanım talebine göre standartlar ve su hareketleri ile ergonomik yapısının kullanımı profiline göre değerlenmesi esastır. Burada en üst düzeyde hijyen ve dizayn kuralları ile su hareketleri ve işletme emniyeti uygulanmalıdır.

Masaj Havuzları

Birden çok kişinin kullanıma açık, hijyenize ve standartlarına göre filtre edilmiş, vücut ısısına yakın ısıdaki suyun özel nozullara ve istenildiğinde hava ile karıştırılarak vücut üzerinde değişik basınç etkileri yaratmasına yönelik yapılmış özel dizayndaki havuzlardır.
Çocuk Havuzları

Henüz yüzme bilmeyen ve 0-5 yaş arası çocukların ebeveynleri eşliğinde girebildikleri, derinlikleri özel kurallarla belirlenen (30 cm. – 50 cm. arası olup oteller için bu derinlik 35 cm. alınmıştır) havuzlardır. Dizayn kriterleri ve ergonomik şekilleri standartlarla belirlenmiştir.


Kaplıca Havuzları

Hijyen ve dizayn kurallarına uygun tabii akışı ve mevcut kimyasal yapısı bozulmadan kullanma açık havuzlardır. Şekil ve dizayn karakteristikleri standartlara uygun olmalıdır.

Ayak Yıkama Havuzları

Genellikle, umuma açık havuz mahallerine girerken hijyen şartlarına azami ölçüde yerine getirme kriterlerine uygun dizayn edilmiş, cebri sistemlerle teçhiz edilen (bir kısımda cebri duş sistemi de bulunabilir) havuzlardır.

Hareket Havuzları

Jimnastik amaçlı, derinliği 1.35 m den fazla olmayan özel hijyen şartları ile hazırlanmış havuzlardır.

Soğuk Su (Şok) Havuzları

Vücut ısısının ani soğutulması taleplerine göre ve çoğunlukla bir sauna sistemi ile beraber kullandırılan derinliği 1.10 m. – 1.35 m arasındaki küçük yapılı havuzlardır.

Su Atraksiyon Havuzları

Çeşitli su oyunları ve kayma elemanları ile (slide) teçhizlendirilmiş, derinliği 1.10 m yi aşmayan, su-hava hareketleri ile havuzlarda fun yaratmayı amaçlayan, hijyen ve filtrasyon şartları ile dizayn kriterleri standartlarda belirtilmiş bulunan her türlü havuzlardır.

Dalga Havuzları

Eğlenme veya çalışma yapmak için özel dizayn edilmiş, 0 - 1.60 m derinlikler arasındaki, su elde edilme şartları standartlarla belirtilmiş havuzlardır. Dalga yüksekliği ve boyları şekli etkileyen faktörlerdir.

Dizayn şekilleri teknik ve formasyon ile diğer amaçlara göre havuzlarda tür ve çeşitler açısından daha bir çok kategorilendirme yapabilir, ancak ticari amaç da içeren yukarda saymış bulunduğumuz türler, havuz operatörlerinin en çok karşılaşacağı su yapılarıdır.


Bodrum Toz Klor, Bodrum Sıvı Klor, Bodrum havuz Tablet Klor, bodrum Klor Antalya, bodrum Toz Klor Antalya, bodrum Sıvı Klor Antalya, bodrum havuz pH Düşürücü, Sıvı pH Düşürücü, bodrum havuzculuk Toz pH Düşürücü, bodrum Havuz İnşaat, bodrum Havuz Proje, bodrum havuzculuk Kaydırak Yapımı, bodrum havuz Aquapark Yapımı, bodrum havuz Su parkı proje, kaydırak inşaatı, bodrum havuz Aquapark maliyeti, bodrum Havuz suyu, bodrum Havuz Suyu Dezenfektanı, bodrum havuz Kum Filtresi, bodrum havuz Su Filtrasyon, bodrum havuz Su Arıtma, bodrum havuz Su Şartlandırma Kimyasalları, bodrum havuz Çöktürücüler

Bodrum Tesisatçılık Tesisat Ölçüleri

Bodrum Banyo tesisatı, Bodrum mutfak tesisatı, Bodrum jakuzi ve duş tesisatı

Bodrum tesisat, bodrum havuz tesisatı, bodrum bahçe sulama tesisatı, bodrum bahçe tesisatı, bodrum ev tesisatı, bodrum villa tesisatı, bodrum hamam tesisatı, bodrum yerden ısıtma tesisatı, bodrum lavabo tesisatı, bodrum duş tesisatı, bodrum jakuzi tesisatı, bodrum ısı pompası tesisatı, bodrum soğutma tesisatı, bodrum ısıtma tesisatı, bodrum kombi tesisatı, bodrum kazan tesisatı, bodrum klima tesisatı

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.63816.6647
Euro7.27057.2996
Hava Durumu
Takvim
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret156994